Niedziela 14 lipca
Marcelina, Ulryka, Bonawentury
RADOM aktualna pogoda

Tłumy na Targach Szkół Wyższych

dag 2012-03-13 12:00:00

Ponad 20 szkół wyższych zaprezentowało dziś swoje oferty maturzystom, którzy już niebawem staną przed dość trudnym wyborem: studiować w Radomiu czy wybrać uczelnię w innym mieście. Na uczestników targów czekało wiele atrakcji.

Klub Strefa G2, gdzie odbywały się Targi Szkół Wyższych odwiedził tłum uczniów z różnych radomskich szkół. Wybrane uczelnie na scenie prezentowały swoje oferty.

Duże zainteresowanie wzbudzało stoisko Politechniki Radomskiej. - Wiele osób pyta nas o fizjoterapię, o nowe wydziały i o atmosferę na uczelni. Dużą popularnością cieszą się także kierunki techniczne i mechaniczne, zwłaszcza wśród panów – powiedziała nam Agata Supłatowicz, studentka pedagogiki na PR.

Wiele osób bardzo chętnie zapoznawało się także z ofertą Kolegium Licencjackiego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. - Chciałabym studiować filologię polską lub kulturoznawstwo. Nie wiem, czy zdecyduję się na wyjazd do innego miasta, dlatego cieszy mnie, że takie kierunki są w Radomiu – mówiła Marta, uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego.

Mnie bardzo zainteresowała oferta Akademii Obrony Narodowej. Po pierwsze lubię Warszawę,a tam właśnie mieści się siedziba uczelni. Ponadto słyszałam, że warto wybrać europeistykę, bo to bardzo ciekawy kierunek, a mnie bardzo interesują sprawy Europy – powiedziała nam Ania Szczygieł.

Uczestnicy Targów Szkół Wyższych mogli skorzystać z masażu. Dziewczęta  zapraszano na darmowy makijaż wykonywany przez kosmetyczkę.

Swoje oferty zaprezentowały m.in. Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Uniwersytet Łódzki, Wyższa Szkoła Biznesu, Politechnika Radomska, Wojskowa Akademia Techniczna, Akademia Obrony Narodowej,Uniwersytet Łódzki, Politechnika Świętokrzyska, Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych