Czwartek 20 czerwca
Bogny, Florentyny, Bożeny
RADOM aktualna pogoda

Przysięga nowych terytorialsów z Ośrodka Reprezentacyjnego WOT

dm, WOT 2024-03-19 08:30:00

Ośrodek Reprezentacyjny Wojsk Obrony Terytorialnej powiększył swoje szeregi o 26 żołnierzy, którzy na rynku w Ciechanowie złożyli uroczystą przysięgę wojskową.

Żołnierze zostali wcieleni w swojej radomskiej jednostce, po czym przez 16 dni odbywali intensywne szkolenie podstawowe w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, które zakończyli egzaminem, tzw. „pętlą taktyczną”. W sobotę z dumą wypowiedzieli słowa roty przysięgi stając się pełnoprawną społecznością Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu.

Uroczystość uświetniła swoim występem Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Obrony Terytorialnej pod batutą zastępcy dowódcy – kapelmistrza st. chor. sztab. Tomasza Chwalińskiego. Po części oficjalnej dała wyśmienity pokaz swoich umiejętności specjalnie dla licznie zgromadzonej publiczności, a tradycyjnie aplauz wzbudziły popisy tamburmajor orkiestry szer. Angeliki Toporek.

Na ciechanowskim rynku przysięgę obserwowała tłumnie zgromadzona widownia. Pojawiło się wielu gości z Radomia i regionu, rodziny nowych „terytorialsów” licznie pojawiły się by uczestniczyć w uroczystej przysiędze. Wśród obserwatorów słychać było słowa uznania dla żołnierzy i występu Orkiestry. Nowych kolegów z jednostki wspierał swą obecnością cały skład osobowy Ośrodka Wojsk Obrony Terytorialnej. Żołnierze z radomskiego oddziału solidarnie stawili się, by powitać w swoich szeregach nowo zaprzysiężonych „terytorialsów”. Pomimo krótkiego funkcjonowania Ośrodka Reprezentacyjnego WOT, na przełomie marca i kwietnia będzie liczył blisko 130 żołnierzy.

Zadowolenia z tego nie ukrywa Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej, płk Łukasz Baranowski:

- Cieszę się, że tak dynamicznie powiększamy szeregi Ośrodka Reprezentacyjnego. Jestem dumny, że dwóch naszych żołnierzy ukończyło to trudne szkolenie z wyróżnieniem. Bardzo ważne jest również dla mnie to, że na przysiędze stawił się pełen skład osobowy naszej jednostki. Świadczy to o bardzo dobrej integracji i utożsamianiu się całej społeczności ze wspólnymi celami i zawodowymi marzeniami. Realne wsparcie w aklimatyzacji młodszych kolegów i koleżanek oraz wysokie morale to nie podlegająca dyskusji kwestia w formowaniu jednostki.

Orkiestra Reprezentacyjna WOT i Kompania Reprezentacyjna WOT są częścią Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej. W dalszym ciągu trwa nabór żołnierzy do orkiestry i kompanii reprezentacyjnej. OR WOT zaprasza wszystkich chętnych do wstępowania w swoje szeregi. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 792 390 732.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych