Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Ogromne kolejki do biura paszportowego w Radomiu. ''W obecnych czasach, lepiej mieć paszport, niż go nie mieć''

dm 2022-03-01 14:44:00

Biura paszportowe w całej Polsce przeżywają oblężenie. Podobnie jest w delegaturze Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu. Petenci czekają po kilka godzin na wejście.

- Chcemy wyrobić paszport, ze względu na napiętą sytuację na świecie. Myślimy tutaj o wojnie na Ukrainie. W obecnych czasach, lepiej mieć paszport, niż go nie mieć - powiedziała nam jedna z oczekujących par.

Podobnie myśli wiele innych osób. Dodajmy tylko, że paszport jest nam potrzebny, jeśli chcemy się udać do kraju spoza UE. W innym przypadku, do podróży wystarczy nam dowód osobisty. Jeśli natomiast w przeszłości mieliśmy stary paszport, aby wyrobić nowy, musimy do urzędu, przynieść również ten stary. Wiele osób o tym nie wie i po długim oczekiwaniu, jest odprawiana z kwitkiem.

Spróbowaliśmy się dodzwonić do delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, ale bezskutecznie. Na stronie gov.pl widnieje również informacja, że na wizytę (aby wyrobić paszport) można umówić się (rezerwacja wizyty w portalu www.e-uslugi.mazowieckie.pl) online. Czytamy tam jednak, że "brak terminów w najbliższym czasie, na które można zarezerwować wizytę".

Wczoraj portal fakt.pl informował, że wysłał zapytania do kilku biur paszportowych w całej Polsce i dostał odpowiedź z jednego z nich, że "od 24 lutego 2022 roku w oddziale ds. paszportów zauważalny jest wzrost zainteresowania złożeniem wniosku o wydanie dokumentu paszportowego".

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych