Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Nowy kierunek studiów na Uniwersytecie Radomskim

dm 2024-05-23 12:59:00

Polregio S.A. podpisało umowę trójstronną z Uniwersytetem Radomskim im. Kazimierza Pułaskiego oraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej (oddział w Radomiu) na uruchomienie nowego kierunku studiów podyplomowych pt. „Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego’’. Zajęcia, które wystartują w roku akademickim 2024/2025, przeznaczone są dla pracowników POLREGIO i zostaną w całości sfinansowane przez pracodawcę. Wśród prowadzących będą eksperci w dziedzinie bezpieczeństwa i utrzymania taboru, m.in. Prezes Urzędu Transportu Kolejowego dr Ignacy Góra oraz Dyrektor Instytutu Kolejnictwa Andrzej Massel.

Nowy kierunek studiów pozwoli pracownikom POLREGIO podnieść kwalifikacje i pogłębić wiedzę w zakresie organizacji, bezpieczeństwa oraz zarządzania ryzykiem w transporcie kolejowym, jak również zdobyć umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień związanych z eksploatacją oraz utrzymaniem taboru kolejowego. Podjęta współpraca to kolejny ważny element aktywności POLREGIO w obszarze employer brandingu i ciągłego rozszerzania możliwości rozwoju pracowników spółki.

- Zdecydowaliśmy się na realizację tej wyjątkowej współpracy z naszymi  partnerami, aby dać pracownikom POLREGIO sposobność zdobycia kierunkowej wiedzy, która w przyszłości umożliwi im rozwiązywanie wielu zaawansowanych problemów m.in. z zakresu eksploatacji, obsługi systemów i urządzeń związanych z diagnostyką taboru, jego procesów naprawczych oraz nadzorowania i zarządzania bezpieczeństwem taboru kolejowego – komentuje Adam Pawlik, Prezes Zarządu POLREGIO S.A. – Wierzymy, że absolwenci tego kierunku aktywnie wesprą naszą firmę w realizacji nowych wyzwań i wymogów stawianych przez dynamicznie zmieniający się rynek kolejowy  – dodaje.

Utworzenie przez POLREGIO S.A. studiów podyplomowych "Bezpieczeństwo eksploatacji i utrzymanie taboru kolejowego" jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku oraz trudności w pozyskiwaniu wysoko wykwalifikowanej kadry specjalistów. Jest to szczególnie istotne w kontekście planowanego przez Spółkę zakupu nowoczesnego taboru kolejowego. 

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom POLREGIO S.A. stworzyliśmy program studiów podyplomowych, który pozwoli na zdobycie dodatkowych kwalifikacji oraz rozwinięcie kompetencji przez pracowników spółki. Osobiście uważam to za bardzo dobrą inwestycję spółki w swoich pracowników. Studia będą realizowane przez najlepszych specjalistów i uznane autorytety. Jestem przekonany, że udział w zajęciach pozwoli na nowe spojrzenie na kwestie bezpieczeństwa, niezawodności i utrzymania taboru kolejowego, co przełoży się również na inwestycje w nowoczesny tabor kolejowy – komentuje Dziekan Wydziału Transportu, Elektrotechniki i Informatyki Uniwersytetu Radomskiego, dr hab. inż. Tomasz Perzyński, prof. URad.

Rozbudowę floty taborowej wymusza również stały przyrost pasażerów – POLREGIO jest obecnie największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce, obsługującym blisko 26% wszystkich pasażerów w kraju. Nowy zero lub niskoemisyjny tabor pozwoli spółce nie tylko realizować rozkłady jazdy w komfortowych warunkach, ale również przyczyni się do zmniejszenia poziomu CO2 w polskim transporcie kolejowym. 

Nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Radomskim to jedno z wielu działań, jakie spółka przewiduje wdrożyć w najbliższym czasie. POLREGIO zależy na ciągłym doskonaleniu w roli pracodawcy, dlatego planuje szereg działań skupionych na podnoszeniu kompetencji swoich pracowników, jednocześnie budując nowoczesne i przyjazne miejsce pracy.

 

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych