Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Lotnisko w Radomiu podsumowało ferie zimowe

dm 2024-02-28 13:56:00

Lotnisko Warszawa-Radom, z racji na swoje położenie, obejmuje tzw. obszarem ciążenia kilka województw. Poza mazowieckim, jest to również łódzkie, lubelskie i świętokrzyskie. Dla portu w Radomiu właśnie skończył się sezon ferii zimowych, pierwszych po wznowieniu działania. Od początku przerwy zimowej województwa mazowieckiego, które w tym roku otworzyło sezon, aż do ubiegłej niedzieli (25 lutego) Lotnisko Warszawa- Radom odprawiło 9897 pasażerów.

Jednocześnie kształtuje się siatka połączeń na sezon letni. Zmiany – zwłaszcza w przypadku rejsów czarterowych – są naturalne i dotyczą wszystkich biur podróży oraz funkcjonujących lotnisk, nie tylko lotniska w Radomiu. Oferta i rozkłady lotów portów lotniczych nieustannie ewoluują, aby dopasować się do potrzeb pasażerów.

- Sezon lato 2024 z wylotami z lotniska w Radomiu zaczynamy wcześniej niż rok temu, bo pierwsze loty mamy zaplanowane już na 25.05.2024. Na wylot wakacyjny do Antalyi z Radomia nasi Klienci mają do wyboru dwa dni w tygodniu, soboty i środy. Wydłużamy też sezon wylotowy z Radomia do połowy października. Sprzedaż naszej oferty lato 2024 jest na zadowalającym poziomie i nie planujemy zmian w programie lotów na ten sezon – mówi Kaan Ergün, COO Coral Travel Poland.

Należy zaznaczyć, że partnerzy dotychczas współpracujący z lotniskiem – biura podróży i linie lotnicze kontynuują współpracę przedłużając lub nawet poszerzając swoją ofertę, ponieważ widzą potencjał lotniska.

PLL LOT wprowadził nowe kierunki – Podgoricę i Ochrydę, które dołączyły do oferty rejsów do Rzymu, Prewezy i Tirany. Przewoźnik niskokosztowy Wizz Air po uruchomieniu lotów do Larnaki w grudniu 2023 przedłużył sprzedaż biletów na Cypr na sezon letni, jak również na przyszłą zimę 2024/25.

Rezygnacja z jakiegoś kierunku dotyczy wszystkich lotnisk w Polsce i nie jest ewenementem, również w trakcie trwania sezonu – choć z uwagi na skalę, takie zmiany na większych lotniskach są mniej widoczne i nie są tak szeroko komentowane. Temat ostatecznej siatki połączeń z Radomia na lato 2024 jest cały czas otwarty. Wraz ze zbliżającym się sezonem wypoczynkowym PPL zarządzające portem spodziewa się zwiększonego zainteresowania na wyjazdy z Lotniska Warszawa-Radom - czytamy w komunikacie PPL.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych