Środa 22 maja
Heleny, Wiesławy, Romy
RADOM aktualna pogoda

Ciekawe Dni Otwarte w X LO im. St. Konarskiego

cir 2024-04-15 14:07:01

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się Dni Otwarte w X LO im. Stanisława Konarskiego w Radomiu. W ostatni piątek i sobotę, ta wyjątkowa na mapie Radomia szkoła, przedstawiła swą ofertę edukacyjną odwiedzającym ją licznie ośmioklasistom i ich rodzicom.

Już sama nazwa szkoły - X Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Konarskiego - zobowiązuje i właśnie decyduje o jej wyjątkowości. W placówce jako jedynej w regionie są tylko klasy integracyjne. Oznacza to, że w oddziałach nie ma więcej niż 20 uczniów. Dyrektor Wiktor Karoń, w każdej w swej wypowiedzi podkreśla empatię uczniów i nauczycieli, która obdarzają się nawzajem oraz drugi powód wyjątkowości szkoły przy ul. Czachowskiego 1 – jej położenie w pobliżu dworca, skąd jest tylko kilka minut spacerkiem. Nic dziwnego, że wśród odwiedzających Konarskiego w czasie Dni Otwartych była duża grupa osób z podradomskich miejscowości.

Wszyscy goście Konarskiego mieli okazję zapoznać się z topografią szkoły, porozmawiać z uczniami, nauczycielami i dyrekcją placówki. W poszczególnych klasopracowniach czekało na nich wiele atrakcji, m.in.: pokazy chemiczne, prezentacje biologiczne, warsztaty geologiczne, puzzle geograficzne, domino matematyczne i origami, quizy historyczne, gry i zabawy językowe (j. angielski, j. niemiecki), prezentacje informatyczne i fizyczne, gry i łamigłówki polonistyczne, gry i zabawy wykorzystywane podczas zajęć rewalidacyjnych.

W sali gimnastycznej odbył się konkurs rzutów do kosza, odbić piłki siatkowej i turniej darta. Swoją ofertę przedstawiła także biblioteka szkolna, a specjaliści udzielili konsultacji psychologiczno-pedagogicznych. Szkoła zaprezentowała również projekty międzynarodowe, w których uczestniczyła.

Dla ósmoklasistów bardzo cenne okazały się rozmowy z nauczycielami i z młodzieżą uczącą się w klasach o poszczególnych profilach. Obecni uczniowie Konarskiego chętnie oprowadzali swoich młodszych kolegów po klasach, opowiadali o swoich osiągnięciach i o tym jak wygląda na co dzień szkolna rzeczywistość. - Dzięki zorganizowaniu Dni Otwartych, uczniowie, którzy odwiedzili placówkę, nie tylko zapoznali się z ofertą edukacyjną, ale przekonali również, że to Szkoła z sercem, w której integracja to słowo – klucz, a każdy uczeń jest ważną częścią społeczności „Konarskiego” – podkreślają nauczyciele szkoły.

X LO z Oddziałami Integracyjnymi im. S. Konarskiego przygotowało na nowy  rok szkolny trzy klasy o następujących profilach:

Klasa 1A – rozszerzony j. polski i historia,

Klasa 1B – rozszerzony j. angielski i geografia,

Klasa 1C – rozszerzona biologia i chemia.

Galeria zdjęć

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych