Piątek 8 grudnia
Marii, Wirginii, Zenona
RADOM aktualna pogoda

Cała Polska czyta dzieciom. I Radom też

Ewa Szczęsna, mawi 2013-06-09 10:00:00

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom już po raz dwunasty organizowała, w dniach 1-8 czerwca, Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku uczestniczyło w niej blisko 3000 miast i miejscowości. Z tej okazji świętowały także przedszkola „Słoneczna Kraina” z Radomia.

Hasłem tegorocznego tygodnia było „Czytanie dzieciom – najlepsza inwestycja”. Naszym przedszkolakom w ciągu tego wyjątkowego tygodnia czytali bajki zaproszeni goście: dziennikarze, rodzice, policjanci, strażacy, księża.

Dzieci z uwagą wsłuchiwały się w czytane utwory. Ważnym elementem tygodnia czytania dzieciom była inscenizacja wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, w której w rolę aktorów wcielili się nauczyciele i pracownicy każdej z placówek.

Zwieńczeniem tygodnia był konkurs recytatorski, w którym przedszkolaki pięknie recytowały swoje wierszyki.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych