Piątek 29 marca
Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

Radomiak przegrał w sparingu z Lechią

dm, radomiak.pl 2022-06-30 17:43:00

W meczu kontrolnym rozegranym w Gdańsku piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 z ligowym rywalem - Lechią. Bramkę dla Zielonych zdobył Dominik Sokół.

Spotkanie odbyło się na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku. Ze względu na to, że był to ostatni pojedynek gospodarzy przed dwumeczem w eliminacjach Ligi Konferencji Europy, starcie odbyło się "za zamkniętymi drzwiami". Sztaby szkoleniowe obu drużyn umówiły się na cztery tercje po 30 minut oraz serię jedenastek po dwóch z nich - rzuty karne lepiej egzekwowali nasi piłkarze, wygrywając 5:3 - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Wracając natomiast do spotkania, to Radomiak miał więcej okazji do strzelenia gola, ale był nieskuteczny. Swoich sytuacji nie wykorzystali m.in. Daniel Pik, Michał Feliks czy Luis Machado, natomiast Roberto Alves trafił z rzutu wolnego w słupek. W 54. minucie Lechia wyszła na prowadzenie po bramce z rzutu karnego. W 95. minucie Kobylaka pokonał Diabate, natomiast jedynego gola "z akcji" dla Zielonych strzelił Dominik Sokół, który wykorzystał dośrodkowanie Dawida Abramowicza.

Zdjęcia - TUTAJ.

W niedzielę Radomiak, na zakończenie obozu w Gniewinie, zagra z 1-ligową Arką Gdynia.

Lechia Gdańsk - Radomiak Radom 2:1, rzuty karne: 3:5
Flávio Paixão 54 (k), Bassekou Diabaté 95 - Dominik Sokół 109

Lechia: 12. Dušan Kuciak (91 Michał Buchalik) - 22. Joseph Ceesay (75 David Stec), 25. Michał Nalepa (45 Jakub Kałuziński, 97 Jan Biegański), 23. Mario Maloča (91 Miłosz Kurzydłowski), 2. Rafał Pietrzak (61 İlkay Durmuş) - 33. Marco Terrazzino (75 Bassekou Diabaté), 7. Maciej Gajos (75 Jarosław Kubicki), 72. Filip Koperski (91 Tomasz Neugebauer), 20. Conrado (91 Bartosz Brzęk) - 9. Łukasz Zwoliński (45 Kacper Sezonienko), 28. Flávio Paixão (61 Christian Clemens).

Radomiak: (I i II kwarta) Albert Posiadała - Mateusz Grzybek, Pedro Justiniano (31. Mateusz Cichocki), Raphael Rossi, Dawid Abramowicz (31. Dariusz Pawłowski) - Thabo Cele, Daniel Łukasik (31. Roberto Alves), Filipe Nascimento - Daniel Pik, Michał Feliks, Leândro (31. Luís Machado).

Radomiak (III kwarta): Ojrzyński - Pawłowski, Justiniano, Cichocki, Abramowicz - T. Matos, Luizao, Łukasik - Alves, Machado, Maurides.

Radomiak (IV kwarta): Kobylak - T. Matos (105. Kiełkucki), Justiniano, Gajgier, Abramowicz - Korzeniecki, Luizao, Nowakowski - Sokół, Machado, Maurides.

Grano 4x30 minut.