Piątek 22 sierpnia
Cezarego, Zygfryda, Marii

Radomiak - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Mecz sąsiadów

2025-08-22 07:47:00

Komplet kibiców obejrzy mecz Radomiaka z beniaminkiem z Niecieczy. To czwarty mecz w tym sezonie i czwarty sold out. Mimo że zieloni dwa ostanie mecze przegrali na kibiców mogą liczyć. Mecz rozegrany zostanie w piątek 22 sierpnia o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Struga 63. Co o przeciwniku sądzi trener Radomiaka Joao Henriques - zobacz wideo pod artykułem.
 

Obie drużyny rozpoczęły ten sezon identycznie. Każda z nich uzbierała po 2 zwycięstwa, 1 remis i 2 porażki, co daje im dorobek 7 punktów, sytuujący je w tabeli po sąsiedzku, na 6. i 7. miejscu. Mają również taki sam bilans bramkowy (po +2). Radomiak Radom znajduje się nad Bruk-Betem Termaliką Nieciecza ze względu na większą liczbę zdobytych bramek (10 do 8).

Radomiak finalizuje jeszcze jeden transfer Romario Baro. To mistrz Europy U-21 z Portugalią, zwycięzca UEFA Youth League, mistrz oraz zdobywca pucharów Szwajcarii z FC Basel i Portugalii z FC Porto, ma podpisać z zielonymi 3-letni kontrakt. Oczywiście jest za wcześnie by Baro pojawił się na boisku już w piątek.

W drużynie gospodarzy Jan Grzesik stał się na pewno jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników w pierwszej fazie rozgrywek. Gracz ten przewodzi klasyfikacji najskuteczniejszych Polaków z dorobkiem czterech trafień. Jeszcze żadnemu z bramkarzy nie udało się zatrzymać jego strzału skierowanego w światło bramki. Do uzyskania całego dorobku potrzebował zaś w ogóle tylko czterech prób.

O ile Radomiak do głosu dochodzi głównie w II połowach, kiedy to zdobył osiem bramek (najwięcej w lidze), okres przed przerwą stanowi domenę Bruk-Betu Termaliki. Wtedy bowiem strzeliła sześć goli, co z kolei lokuje Słonie na czele klasyfikacji (ex aequo z Lechią Gdańsk i Cracovi). U drużyny spod Tarnowa wynik ten stanowi 75% całego dorobku. To najwyższy udział goli z I połowy w łącznym wyniku. Wszystkie te trafienia dały prowadzenie zespołowi Marcina Brosza lub je podwyższały.

Radomiak i Bruk-Bet Termalica wspólnie awansowały do PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Prawo ligowego bytu obronił tylko Radomiak. Bruk-Bet Termalica po raz drugi w historii spadła zaś na niższy szczebel. W tamtej edycji oba spotkania między nimi przyniosły remisy 1:1. Dodając ich wspólny pobyt w 1. Lidze, Słonie legitymują się aktualnie serią pięciu spotkań ligowych bez porażki z Zielonymi.

Statystyki, ciekawostki

• Prawdopodobieństwo zwycięstwa: Radomiak Radom - 45%; Bruk-Bet Termalica Nieciecza - 28%.

• Radomiak Radom: 16 goli strzelonych w 8 ostatnich meczach (śr. 2/mecz; strzelał gole w 7 z 8 ostatnich meczów)

• Maurides (Radomiak) - ma najwięcej wygranych pojedynków w powietrzu (31) w tym sezonie

• Maurides (Radomiak) -4 ostatnie gole w Ekstraklasie strzelił po 80. Minucie gry (też – 5 z 6 ostatnich goli w Ekstraklasie strzelił po 80. Minucie gry)

• Jan Grzesik (Radomiak) ma najwięcej goli strzelonych z Polaków w tym sezonie (4; potrzebował do tego 4 celnych strzałów i 7 strzałów ogółem)

• Radomiak: w 5 z 6 ostatnich meczów w roli gospodarza strzelał co najmniej 2 gole (łącznie: 15, średnio - 2,5/mecz); też - ma najwięcej goli w tym sezonie strzelonych jako gospodarz (9)

• Radomiak: najwięcej goli poprzedzonych asystą (9 z 10 strzelonych)

• Bruk-Bet Termalica: 16 punktów w 8 ostatnich meczach ligowych (śr. 2/mecz)

• Bruk-Bet Termalica: 75% swoich goli strzeliła w I połowach

• Bruk-Bet Termalica: najwięcej goli strzelonych po stałych fragmentach gry (5; tyle samo: GKS Katowice i Lechia Gdańsk)

• Bruk-Bet Termalica: W 3 meczach wyjazdowych tej drużyny tylko zwycięzcy strzelali gole (4:0, 0:2, 1:0)

• Damian Hilbrycht - kiedy był na boisku Bruk-Bet Termalica straciła 2 gole w tym sezonie (247 min. gry)

• Radomiak Radom - najwięcej goli strzelonych w II połowach (8), Bruk-Bet Termalica Nieciecza - najwięcej goli strzelonych w I połowach (6, tyle samo: Lechia Gdańsk i Cracovia)
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap