Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

Pierwszy transfer Czarnych

dm, wksczarni.pl 2023-05-05 15:54:00

Środkowy Wojciech Kraj został nowym siatkarzem Cerradu Enei Czarnych Radom. 23-letni siatkarz ostatnie lata spędził w Kanadzie, gdzie w lidze uniwersyteckiej bronił barw drużyny McMaster Marauders.

Nowy nabytek zespołu WKS-u urodził się 2 kwietnia 2000 roku w Gliwicach. 23-letni zawodnik gra na pozycji środkowego bloku i mierzy 210 wzrostu. Przygodę z siatkówką rozpoczął w wieku 12 lat, gdzie występował w klubie Sikret Gliwice. W latach 2014-2019 Wojciech Kraj reprezentował barwy młodzieżowych drużyn Akademii Jastrzębskiego Węgla, w której zdobył złoty medal Mistrzostw Polski Młodzików, złoty medal Mistrzostw Polski Kadetów oraz brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów.

W latach 2019-2023 Wojciech Kraj podjął się studiów w Kanadzie na McMaster University, gdzie rozpoczął zmagania w lidze uniwersyteckiej. Już w pierwszym sezonie Wojciech Kraj udanie zaprezentował się w ligowych zmaganiach, znajdując się w drużynie All Rookie Team.

W sezonie 2021/2022 wraz z drużyną McMaster Marauders sięgnął po złoty medal Prowincji Ontario (OUA) oraz 5. miejsce na Mistrzostwach Kanady (Nationals). Z kolei w sezonie 2022/2023 Wojciech Kraj zdobył ponownie złoty medal Prowincji Ontario (OUA), a także brązowy medal Mistrzostw Kanady. Warto dodać, że Wojciech Kraj uznany został najbardziej wartościowym zawodnikiem w rywalizacji o trzecie miejsce o Mistrzostwo Kanady.

Dla Wojciecha Kraja zbliżające się rozgrywki w PlusLidze, będą zatem debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. To pierwszy transfer Czarnych przed nowym sezonem.

Dodajmy, że trener Czarnych - Paweł Woicki znalazł się w sztabie szkoleniowym reprezentacji Iranu na sezon letni 2023.

Komentarze naszych czytelników

  • Czarny

    2023-05-05 18:14:54

    Odsunąć pis od transferów i wszystko wróci do normy

  • RADOM to PIS +++++

    2023-05-06 10:54:41

    Tęczowa RADOSŁAWa MAŁYSAą.Ale TY jesteś ***** na TEN POmarszczony łeb.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych