Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

II Memoriał Sportowy w Radomiu

dm 2019-10-21 15:33:00

Wśród wielu inicjatyw, organizowanych w kolejną, 41. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową, nie mogło zabraknąć tej, która mimo, że odbędzie się dopiero po raz drugi, to angażuje tak dużą liczbę osób niepełnosprawnych i wolontariuszy. Już w środę, 23 października na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - pływalni Neptun oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z oddziałami Integracyjnymi w Radomiu, odbędzie się 2 Memoriał Sportowy poświęcony Papieżowi Polakowi.

Św. Jan Paweł II był osobą niezwykłą. Na każdym etapie swojego pontyfikatu, potrafił nawiązać kontakt z dziećmi, młodzieżą, osobami niepełnosprawnymi, chorymi, starszymi... z każdym. Jego niezwykły pontyfikat trwał dokładnie 9665 dni i właśnie tyle obrała sobie sztafeta pływacka i biegowa kolejny raz spotykająca się w Radomiu.

Co w tym roku?

Podobnie jak w ubiegłym roku, impreza ma 3 etapy. Pierwszy z nich to msza święta, na którą organizatorzy zapraszają nie tylko uczestników, ale także wszystkich mieszkańców, przyjaciół, dzieci i młodzież. Rozpocznie się ona o godz. 9:30 w parafii pw. św. Stefana w Radomiu. - Następnie udamy się na Pływalnie Neptun, gdzie o godz. 10:50 uroczyście otworzymy 2 Memoriał Sportowy i ruszy pierwsza sztafeta pływacka. Zaś już o 13:30 spotkamy się na hali sportowej PSP nr 4, żeby uczestniczyć w sztafecie biegowej, oddając hołd św. Janowi Pawłowi II - mówi Paulina Zalewska.

Nasz cel?

Przede wszystkim oddanie hołdu Wielkiemu Polakowi, poprzez przepłynięcie 9665 basenów, czyli tyle ile dni trwał pontyfikat św. Jana Pawła II. Ale także integracja środowiska niepełnosprawnego.

Dla kogo impreza?

Impreza skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, starszych, seniorów, osób niepełnosprawnych z Radomia i powiatu radomskiego.

Zapisz się na Memoriał

Zapisy na imprezę kończą się dziś, tj. 21 października, ale jeśli ktoś nie zdążył, zachęcamy do kontaktu telefonicznego. Wszelkie niezbędne informację znajdują się na stronie: www.memorialpapieski.pl.

Organizatorem Memoriału jest Stowarzyszenie Latorośl przy współpracy z Caritas Diecezji Radomskiej, Publiczną Szkołą Podstawową nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu oraz Parafią pw. św. Stefana.

Projekt dofinansowany jest Ministerstwa Sportu i Turystki RP, Fundacji Tesco oraz środków PFRON.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych