Piątek 26 kwietnia
Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Czarni przegrali z Treflem

dm 2023-01-16 15:01:00

W meczu 20. kolejki PlusLigi siatkarze Cerradu Enei Czarnych Radom przegrali u siebie 1:3 z Treflem Gdańsk. Dla podopiecznych trenera Pawła Woickiego to osiemnasta porażka w tym sezonie.

autor: Cerrad Enea Czarni Radom

Pierwszego seta wygrali "Wojskowi", którzy prezentowali o wiele lepszą formę, aniżeli w kilku ostatnich spotkaniach. W drugiej partii radomianie też grali jak równy z równym z piątym w tabeli Treflem, ale w końcówce popełnili proste błędy i przegrali tego seta do 23.

Trzecia partia to pewne zwycięstwo gdańszczan, natomiast czwarty set miał niesamowity przebieg. Piłki setowe, piłki meczowe, raz po jednej stronie, raz po drugiej. Mogliśmy oglądać tie-break, niestety, Trefl wygrał 37:35, a Czarni pozostają bez domowej wygranej od 400 dni, a więc nie zwyciężyli jeszcze w hali Radomskiego Centrum Sportu...

W następnej kolejce radomianie zagrają na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w piątek (20 stycznia) o godz. 20:30.

Cerrad Enea Czarni Radom - Trefl Gdańsk 1:3 (25:18, 23:25, 17:25, 35:37)

Czarni: Nowak 2, Schulz 19, Łukasik 6, Firszt 14, Tammemaa 8, Lemański 13, Masłowski (libero) oraz Rusin 6, West, Gąsior, Ostrowski.

Trefl: Kampa 3, Bołądź 19, Martinez 11, Sawicki  13, Urbanowicz 7, Niemiec 8, Perry (libero) oraz Nasevich 1, Droszyński 3, Zaleszczyk, Czerwiński (libero).

MVP: Luke Perry (Trefl).