Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Zmiany na pętli autobusu linii 10

dm, MZDiK 2021-08-31 11:00:00

W związku z kolejnymi robotami drogowymi na ulicy Fołtyn i przywróceniem możliwości zawracania na pętli przy ulicy Holszańskiej, od dnia 1 września 2021 roku (środa) ulegnie korekcie dotychczasowa trasa objazdu dla autobusów linii 10 na Gołębiowie.

Ulica Marii Fołtyn przed przebudową

Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Fołtyn I (NŻ) 03 i 06 (w obu kierunkach). Utrzymane będzie zawieszenie funkcjonowania przystanku Gołębiów / Fołtyn 04 (w kierunku ulicy Holszańskiej, naprzeciwko łącznika z ulicą Tarnobrzeską). Zlikwidowane zostaną przystanki tymczasowe Gołębiów / Holszańskiej 01 (obok pętli - w stronę ulicy Żółkiewskiego) i Fołtyn / Holszańskiej (NŻ) 05 (w kierunku ulicy Kozienickiej - w dotychczasowej, zastępczej lokalizacji). Uruchomione zostaną także dwa nowe przystanki na rozbudowanej pętli przy ulicy Holszańskiej:

Gołębiów / Holszańskiej 01 (stanowisko przy miejscach postojowych) - dla kursów linii 10 w kierunku Wacyna; Gołębiów / Holszańskiej 03 (stanowisko przy wysepce) - dla kursów linii 10 w stronę Gołębiowa. Oba przystanki będą do odwołania obowiązywać jako przelotowe tylko dla kursów wariantowych. Na tym objeździe linia 10 będzie stawać na wszystkich przystankach stałych (oprócz Kozienicka / Fołtyn 05) oraz na tymczasowych Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 03 i 04 (w obu kierunkach).

Ze względu na zmianę trasy objazdu zostanie też skorygowany rozkład jazdy autobusów linii 10.

Uwaga! Na pętli Gołębiów / Fołtyn będzie przywrócona standardowa organizacja ruchu autobusów (dotyczy ona linii 10 i 17). Postoje będą odbywały się na pętli, a po odjeździe z niej autobusy będą stawać na przystanku Gołębiów / Fołtyn 01 (w stronę Kozienickiej), skąd będą zabierać pasażerów. Zmianie ulegnie również pętla końcowa linii 17 z Gołębiów / Fołtyn 02 (obok parkingu przed Radomską Szkołą Wyższą) na Gołębiów / Fołtyn 01 (przystanek z wiatą przy ulicy Fołtyn).

W związku z powyższym dojazd do pętli końcowej na Gołębiowie będzie wyglądał analogicznie jak w przypadku linii 10. Jadąc z Potkanowa, wjazd w ulicę Fołtyn od ulicy Kozienickiej, do przystanku Gołębiów / Fołtyn 02, tj. na parkingu, tam następować będzie wysiadanie i wsiadanie pasażerów oraz oczekiwanie na odjazd z pętli końcowej Gołębiów / Fołtyn 01 (przystanek z wiatą przy ulicy Fołtyn).

Pozostałe zmiany obowiązujące w tym rejonie Radomia od 30.01.2021, związane z zamknięciem wiaduktu u zbiegu ulic Struga i Kozienickiej (roboty spółki PKP PLK), pozostaną wciąż utrzymane.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych