Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Zmiany na pętli autobusu linii 10

dm, MZDiK 2021-08-31 11:00:00

W związku z kolejnymi robotami drogowymi na ulicy Fołtyn i przywróceniem możliwości zawracania na pętli przy ulicy Holszańskiej, od dnia 1 września 2021 roku (środa) ulegnie korekcie dotychczasowa trasa objazdu dla autobusów linii 10 na Gołębiowie.

Ulica Marii Fołtyn przed przebudową

Zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanków Fołtyn I (NŻ) 03 i 06 (w obu kierunkach). Utrzymane będzie zawieszenie funkcjonowania przystanku Gołębiów / Fołtyn 04 (w kierunku ulicy Holszańskiej, naprzeciwko łącznika z ulicą Tarnobrzeską). Zlikwidowane zostaną przystanki tymczasowe Gołębiów / Holszańskiej 01 (obok pętli - w stronę ulicy Żółkiewskiego) i Fołtyn / Holszańskiej (NŻ) 05 (w kierunku ulicy Kozienickiej - w dotychczasowej, zastępczej lokalizacji). Uruchomione zostaną także dwa nowe przystanki na rozbudowanej pętli przy ulicy Holszańskiej:

Gołębiów / Holszańskiej 01 (stanowisko przy miejscach postojowych) - dla kursów linii 10 w kierunku Wacyna; Gołębiów / Holszańskiej 03 (stanowisko przy wysepce) - dla kursów linii 10 w stronę Gołębiowa. Oba przystanki będą do odwołania obowiązywać jako przelotowe tylko dla kursów wariantowych. Na tym objeździe linia 10 będzie stawać na wszystkich przystankach stałych (oprócz Kozienicka / Fołtyn 05) oraz na tymczasowych Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 03 i 04 (w obu kierunkach).

Ze względu na zmianę trasy objazdu zostanie też skorygowany rozkład jazdy autobusów linii 10.

Uwaga! Na pętli Gołębiów / Fołtyn będzie przywrócona standardowa organizacja ruchu autobusów (dotyczy ona linii 10 i 17). Postoje będą odbywały się na pętli, a po odjeździe z niej autobusy będą stawać na przystanku Gołębiów / Fołtyn 01 (w stronę Kozienickiej), skąd będą zabierać pasażerów. Zmianie ulegnie również pętla końcowa linii 17 z Gołębiów / Fołtyn 02 (obok parkingu przed Radomską Szkołą Wyższą) na Gołębiów / Fołtyn 01 (przystanek z wiatą przy ulicy Fołtyn).

W związku z powyższym dojazd do pętli końcowej na Gołębiowie będzie wyglądał analogicznie jak w przypadku linii 10. Jadąc z Potkanowa, wjazd w ulicę Fołtyn od ulicy Kozienickiej, do przystanku Gołębiów / Fołtyn 02, tj. na parkingu, tam następować będzie wysiadanie i wsiadanie pasażerów oraz oczekiwanie na odjazd z pętli końcowej Gołębiów / Fołtyn 01 (przystanek z wiatą przy ulicy Fołtyn).

Pozostałe zmiany obowiązujące w tym rejonie Radomia od 30.01.2021, związane z zamknięciem wiaduktu u zbiegu ulic Struga i Kozienickiej (roboty spółki PKP PLK), pozostaną wciąż utrzymane.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych