Wtorek 25 czerwca
Łucji, Wilhelma, Albrechta
RADOM aktualna pogoda

Złóż wniosek o stypendium szkolne. Ostatnie dni

cir 2021-09-14 10:52:00

Tylko do środy, 15 września Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przyjmuje wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2021/2022. Druki wniosków dostępne są w siedzibie Ośrodka oraz na stronie internetowej www.mops.radom.pl w zakładce wnioski. Szczegółowe informacje uzyskać można telefoniczne pod numerem 48 360 84 86.

Stypendium szkolne mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, a w szczególności z rodzin w których występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność lub brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych oraz gdzie występuje alkoholizm lub narkomania, a także w rodzinach niepełnych lub w których wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż 528 zł netto. 

Stypendium szkolne przysługuje mieszkającym na terenie Radomia:

• uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych (w tym uczniom szkół policealnych), publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych, do czasu ukończenia kształcenia – jednak nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia,

• wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki.

Stypendium może być zwiększone o kwotę 6,20 zł miesięcznie na każdego ucznia, gdy w rodzinie występują osoby niepełnosprawne lub w rodzinach wielodzietnych (tj. min. 3 dzieci w danej rodzinie). W przypadku wystąpienia łącznie obu tych przesłanek miesięczna wysokość stypendium zostanie zwiększona o kwotę 12,40 zł.

Stypendium szkolne przyznaje się na okres maksymalnie 10 miesięcy w danym roku szkolnym, a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych na okres maksymalnie 9 miesięcy w danym roku szkolnym.

Słuchacze kolegiów na złożenie wniosków mają czas do 15 października. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych