Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Zielona wiata stanęła przy ul. Limanowskiego

dm, MZDiK, UM Radom 2021-08-11 16:37:00

Kolejna w Radomiu zielona wiata przystankowa służy już osobom oczekującym na autobusy na przystanku u zbiegu ulic Limanowskiego i Wałowej. Jej oświetlenie jest możliwe dzięki odnawialnym źródłom energii. Nowe zadaszenie w tym miejscu stanęło w ramach realizacji wybranego przez samych mieszkańców projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Do tej pory w Radomiu były dwie zielone wiaty przystankowe. Obie znajdują się przy ulicy Struga - w pobliżu odnowionego skweru na placu Jagiellońskim, naprzeciw Galerii Słonecznej. Pomysł montażu kolejnej został zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Zyskał on uznanie mieszkańców biorących udział w głosowaniu, dzięki czemu został zrealizowany.

- Zielony przystanek na pewno poprawia estetykę tego miejsca. Jednocześnie Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji poszerzył zakres zadania i wykonał również nasadzenia krzewów tuż za wiatą przystankową - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Ekologiczna wiata ma półokrągły dach, na którym posadzono rośliny. Przy tylnej ścianie są natomiast pnącza, które będą sukcesywnie oplatały dwie specjalnie zainstalowane tam kraty. Przy zadaszeniu stoi słup z panelami fotowoltaicznymi i turbiną wiatrową. To dzięki nim działa tam oświetlenie wiaty oraz dużej gabloty, w której są umieszczone m.in. rozkłady jazdy, cennik biletów, regulaminy czy mapa sieci komunikacji.

Przypomnijmy, że w ramach Budżetu Obywatelskiego, nowa, standardowa wiata przystankowa stanęła ostatnio przy ulicy Toruńskiej, za skrzyżowaniem z Wierzbicką.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych