Środa 24 lipca
Kingi, Krystyny, Antoniego
RADOM aktualna pogoda

Wojna na Ukrainie. Polskie wojsko podnosi gotowość bojową

dm, onet.pl 2022-02-24 09:20:00

Dziś rano dowództwo polskiej armii wprowadziło pierwszy stopień gotowości bojowej. Żołnierze dostali rozkaz powrotu do koszar, cofnięto im też urlopy i wyjazdy służbowe.

Podwyższona gotowość bojowa naszych jednostek wojskowych związana jest z inwazją Rosji na Ukrainę. Pierwszy stopień gotowości bojowej oznacza, że żołnierze są wzywani do koszar, odwoływane są wszystkie urlopy i wyjazdy służbowe. Armia sprawdza też swoje zapasy oraz stan rezerwistów do mobilizacji i operacyjnego rozwinięcia.

Działania te na szczeblu dowództw zostały podjęte dziś rano. Jak mówią rozmówcy Onet.pl, dalsze kroki będą uzależnione od rozwoju wypadków w Ukrainie i ruchów rosyjskich wojsk. - Robimy wszystko, co konieczne w tej sytuacji - zapewnia wysoki rangą oficer polskiej armii.

Rosyjskie pociski manewrujące dziś nad ranem spadły na ukraińskie lotniska pod Kijowem, w Ozernoje, Kulbakinie, Czuguewie, Kramatorsku, Czarnobajewce, a także znajdującym się w pobliżu granicy z Polską Łucku. Rosja zaatakowała też bazy wojskowe.

Jednocześnie rozpoczął się ostrzał artyleryjski wzdłuż linii demarkacyjnej w Donbasie. Ukraińskie władze potwierdziły też atak na siły znajdujące się przy granicy z Białorusią. Do ataku doszło też od strony okupowanego przez Rosję Krymu.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych