Sobota 25 marca
Marioli, Dyzmy, Wieńczysława
RADOM aktualna pogoda

Wigilia dla samotnych w Radomiu. Fundacja ''Droga Życia'' poszukuje wolontariuszy

dm, PAP 2021-11-22 08:33:00

Co roku organizowali Wigilię dla osób samotnych, teraz pandemia krzyżuje im plany. Fundacja Chrześcijańska „Droga Życia” z Radomia chce rozdać świąteczne posiłki i paczki na wynos, jednak do ich przygotowania potrzebni są wolontariusze.

Foto: TVP3 Warszawa

Społecznicy planują przygotowanie 600 paczek. Będą w nich upominki, ale i potrawy, które miały znaleźć się na wspólnym stole. Projekt nie uda się bez wsparcia wolontariuszy, bo nie chodzi w nim wyłącznie o wsparcie materialne. Fundacja chce, by darczyńcy podzielili się przede wszystkim swoim czasem.

- To jest cudowne, kiedy mamy właśnie ten czas nie tylko na przekazanie paczki, ale na tą chwilę właśnie rozmowy, czy nawet podzielenie się opłatkiem, z osobami samotnymi. Na tym nam szczególnie zależy, żeby był ten kontakt - powiedziała Nikola Ciesielska z Fundacji Chrześcijańskiej „Droga Życia”.

Do wolontariatu można zapisać się przez stronę internetową fundacji. Za kilka dni ruszyć ma też specjalna infolinia, gdzie będzie można zgłosić potrzebę otrzymania świątecznej paczki, i podać adres, pod który ma ona zostać dostarczona.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych