Poniedziałek 29 maja
Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
RADOM aktualna pogoda

Prawie 19 mln zł winni są ''gapowicze'' radomskim drogowcom

dm, warszawa.tvp.pl 2021-09-04 14:29:00

Jeżdżą autobusami i nie płacą za bilety - prawie 19 milionów złotych winni są "gapowicze" radomskim drogowcom. Rekordzista ma do zapłacenia 143 tysiące złotych. Karny bilet dostał ponad 670 razy - czytamy na stronie warszawa.tvp.pl.

Za pieniądze z niezapłaconych biletów można by kupić kilka autobusów. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wystawił już gapowiczom prawie 132 tysiące wezwań do zapłaty. Każdego miesiąca w radomskich autobusach prowadzonych jest około siedmiu tysięcy kontroli, a trzy tysiące pasażerów nie ma ważnego biletu.

Miasto od lat walczy z notorycznymi gapowiczami

Za trzykrotny przejazd bez biletu grozi kara ograniczenia wolności bądź też grzywny. Takie osoby trafiają też do Krajowego Rejestru Długów, a to oznacza trudności z uzyskaniem pożyczki w banku czy zrobieniem zakupów na raty.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych