Czwartek 22 luty
Małgorzaty, Marty, Piotra
RADOM aktualna pogoda

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

dm, KWP 2021-11-17 09:09:00

Policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby. Dowiódł tego Zastępca Naczelnika Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - kom. Adrian Kaszewski, który będąc po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie miał uprawnień. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedziele na terenie Radomia. Zastępca Naczelnika Sztabu KMP w Radomiu, będąc po służbie, zwrócił uwagę na pojazd marki alfa romeo. Kierujący tym autem nie reagował na sygnalizacje świetlną, po czym gwałtownie ruszył i omal nie doprowadził do zderzenia z innym pojazdem. Jechał od krawędzi do krawędzi pasa, przekraczając oś jezdni. Dlatego policjant podejrzewał, że mężczyzna siedzący za kierownicą jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast zareagował, wyprzedził go i zajechał mu drogę. Kierujący próbował jeszcze uciec pieszo pozostawiając auto, ale po krótkim pościgu został zatrzymany przez policjanta.

Nieodpowiedzialnym mężczyzną okazał się 28-latek, który kierował pojazdem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych