Poniedziałek 26 luty
Aleksandra, Mirosława, Dionizego
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Zmiany przystankowe na trasie jednej z linii

dm, MZDiK 2021-04-23 08:35:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z robotami związanymi z rozbudową ulicy Fołtyn i przebudową pętli przy ulicy Holszańskiej, od dnia 21 kwietnia 2021 roku zostały wprowadzone tymczasowe zmiany lokalizacji przystanków dla linii 10 na Gołębiowie.

Tymczasowy przystanek Fołtyn / Holszańskiej (NŻ) 05 (w kierunku ulicy Kozienickiej) zostanie przeniesiony na ulicę Holszańskiej, około 100 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Fołtyn (naprzeciwko wjazdu na pętlę). Jego nazwa nie ulegnie zmianie. Funkcjonowanie przystanku Gołębiów / Holszańskiej 01 (na pętli) będzie do odwołania zawieszone, natomiast w jego zastępstwie zostanie uruchomiony przystanek tymczasowy o tej samej nazwie. Będzie on stał przy ulicy Holszańskiej, bezpośrednio za wjazdem na pętlę. Oznacza to, że autobusy linii 10 kursujące trasą objazdową w kierunku Wacyna będą jeździły bezpośrednio ulicą Holszańskiej (nie będą już przejeżdżały przez wspomnianą pętlę). Powyższe zmiany będą wprowadzone w godzinach południowych - po zgłoszeniu gotowości przez wykonawcę.

Rozkład jazdy autobusów linii 10 nie zmieni się. Z powodu prac prowadzonych na ulicy Fołtyn oraz na pętli przy ulicy Holszańskiej mogą występować w tym rejonie okresowe utrudnienia w ruchu kołowym lub opóźnienia w kursowaniu autobusów. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic bądź do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych