Wtorek 5 grudnia
Saby, Kryspiny, Wilmy
RADOM aktualna pogoda

Mieszkanie Plus. Najwięcej chętnych w Radomiu [WIDEO]

dm 2021-05-28 16:00:00

Już niemal tysiąc osób ubiega się o najem mieszkania powstającego w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego przy ul. Tytoniowej w Radomiu. Od 12 maja wpłynęły 984 wnioski na 124 mieszkania, co daje niemal ośmiu chętnych na jeden lokal. Nabór trwa do 31 maja.

Trwają nabory do Mieszkań Plus w trzech miastach. Najwięcej chętnych jest w Radomiu

Od nieco ponad dwóch tygodni zainteresowani zamieszkaniem przy ul. Tytoniowej mogą składać wnioski za pośrednictwem strony internetowej www.radom.mdr.pl. Wszyscy wnioskujący muszą także dostarczyć dokumenty niezbędne do formalnej weryfikacji, np. oświadczenie o liczbie osób w gospodarstwie domowym czy oświadczenie o nieposiadaniu tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego czy domu. Następnie, każdy wniosek otrzyma punkty za spełnienie tzw. kryteriów pierwszeństwa.

124 mieszkania przy ul. Tytoniowej to wspólna inwestycja spółki PFR Nieruchomości i radomskiego samorządu, dlatego także nabór przyszłych najemców odbywa się wspólnie. W Radomiu, podobnie jak w innych lokalizacjach, rekrutacja składa się z dwóch etapów. Za pierwszy odpowiada samorząd, który zebranym wnioskom nadaje punktację zgodną z przyjętymi przez miejskich radnych kryteriami. Wśród ubiegających się o mieszkania przy ul. Tytoniowej na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby do 35 roku życia, niepełnosprawni czy rozliczający się z podatku dochodowego w Radomiu.

Druga część naboru, polegająca na zbadaniu tzw. zdolności czynszowej, zostanie przeprowadzona przez spółkę PFR Nieruchomości. Przyszli będą zobowiązani do wykazania łącznego miesięcznego dochodu netto np. pensja z tytułu umowy o pracę, jak również dodatkowych dochodów np. świadczenie 500+, na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu. Ponadto, każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitor oraz w Krajowym Rejestrze Długów.

Radomska inwestycja to dwa siedmiokondygnacyjne budynki, które pomieszczą 124 mieszkania. Zdecydowaną większość z nich, bo aż 60% stanowią te 3-pokojowe o średniej powierzchni blisko 60 mkw. Architekci – czyli warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w kontekst architektoniczny, gdyż po drugiej stronie ulicy Tytoniowej znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego. Elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce. Zakończenie naboru przewidziano 31 maja.

Spółka PFR Nieruchomości, realizując rynkową część rządowego programu mieszkaniowego, działa na zasadach komercyjnych. Inwestycje powstają na terenie całego kraju i stanowią alternatywę dla zakupu mieszkania na kredyt. Jest to propozycja zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją karierę zawodową, młodych rodzin, a także Polaków, którzy nie posiadają zdolności kredytowej lub po prostu nie są zainteresowani kupnem mieszkania. Spółka PFR Nieruchomości współpracuje z samorządami, spółkami Skarbu Państwa i podmiotami prywatnymi.

Więcej informacji na:
www.nieruchomosci.pfr.pl
www.radom.mdr.pl
www.mplus.pl

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych