Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Mieszkanie Plus. Nabór zakończony

dm, UM Radom 2021-06-01 16:00:00

1139 wniosków złożyły osoby zainteresowane najmem mieszkań powstających przy ulicy Tytoniowej, w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus. Nabór był prowadzony do 31 maja. Teraz wszystkie wnioski zostaną poddane ocenie formalnej.

Foto: UM Radom

Zgodnie z obowiązującym prawem, o mieszkanie w ramach programu Mieszkanie Plus mogły się ubiegać wyłącznie osoby, które nie były i nie są właścicielami mieszkania lub domu. W pierwszym etapie, po sprawdzeniu kompletności dokumentów, będą przyznawane punkty za spełnienie poszczególnych kryteriów pierwszeństwa. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej na dodatkowe punkty mogą liczyć m.in. rodziny z dziećmi, osoby poniżej 35 roku życia, osoby z niepełnosprawnościami czy rozliczający się z podatku dochodowego w Radomiu. Pierwszy etap naboru powinien się zakończyć z końcem lipca. O jego wyniku wszyscy wnioskodawcy zostaną poinformowani drogą mailową.

Za drugą część naboru, polegającą na weryfikacji tzw. zdolności czynszowej będzie odpowiadała spółka PFR Nieruchomości. Przyszli najemcy będą musieli wykazać łączny miesięczny dochód netto jak również dodatkowe dochody na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu z tytułu najmu mieszkania.

Przy ul. Tytoniowej powstają 124 mieszkania (od 1 do 4-pokojowych) z podstawowym wykończeniem „pod klucz”. Kawalerki mają ok. 30 m kw., 2-pokojowe: od 36 do ponad 47 m kw., 3-pokojowe: od 51 do 65 m kw., a 4-pokojowe: od 66 do 75 m kw. Średni czynsz za mieszkanie wynosi 23,50 zł/m kw. Pozostałe opłaty to: eksploatacja 5,50 zł/m kw. oraz indywidualne rachunki za: wodę, prąd, ogrzewanie, śmieci, etc. Najemcy będą mogli się ubiegać o dopłaty do czynszu. Lokatorzy dotychczasowych inwestycji pobierają od ok. 150 do 800 zł miesięcznie takiej dopłaty.

Więcej informacji na stronie www.radom.mdr.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych