Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Mieszkańcy protestują w sprawie przejścia dla pieszych

Roksana Kowalewska 2012-11-23 17:30:00

Zniknie kolejne przejście dla pieszych. Tym razem na osiedlu Obozisko i XV-lecia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w ramach remontu ul. Warszawskiej podjął decyzję o likwidacji przejścia dla pieszych w pobliżu ul. Śniadeckich. Mieszkańcy już zbierają podpisy pod petycją.

Przejście znajduje się w pobliżu osiedlowej przychodni i apteki, korzystają również z niego uczniowie Zespołu Szkół Mody, Stylizacji i Usług. Likwidacja zebry zmusi mieszkańców do dalszej wędrówki na przykład w stronę łączenia się ulic Warszawskiej i Kusocińskiego.W ostatnim czasie zlikwidowano wiele przejść dla pieszych. Ich mapę, jeszcze w styczniu 2011 roku, stworzyło mapę usuniętych przejść. Od tamtego czasu zlikwidowano jeszcze kilka. Mapę możesz zobaczyć tutaj.

- Wczoraj ruszyła akcja zbierania podpisów pod petycją w sprawie przywrócenia tego przejścia. Zachęcam do podpisywania się i zbierania podpisów wśród rodziny, sąsiadów, znajomych - mówi Radny Damian Maciąg. - Mam nadzieję, że nasz apel zostanie pozytywnie rozpatrzony przez MZDiK i bardzo potrzebne przejście dla pieszych powróci na swoje miejsce. Jest to zły sposób na rozwiązanie problemu bezpieczeństwa pieszych. Zamiast likwidacji przejścia, w tym miejscu powinna pojawić się sygnalizacja świetlna. Bardzo dużo przejść dla pieszych znika w naszym mieście. W pobliżu Galerii Słonecznej zniknęły trzy. A teraz można zaobserwować jak ludzie przechodzą pod kładką. Ludzie nie chcą nadrabiać drogi, dlatego skracają ją sobie w ten sposób – dodaje.

Podpisy można składać m.in. w Przychodni "Centrum", Przychodni "Obozisko", Zespole Szkół Niepublicznych przy ul. Warszawskiej (dawna PSP nr 27) i w kancelarii parafii Matki Bożej Bolesnej przy ul. Radosnej oraz na nowym blogu radnego Damiana Maciąga.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych