Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Które szkoły cieszą się największą popularnością?

dm, UM Radom 2021-07-17 13:45:00

Już w przyszłym tygodniu poznamy wyniki rekrutacji do radomskich szkół ponadpodstawowych. Listy osób zakwalifikowanych do poszczególnych placówek zostaną opublikowane 22 lipca.

Komplet dokumentów do szkół złożyło łącznie 3319 osób, spośród których 1773 absolwentów szkół podstawowych chce się uczyć w liceum ogólnokształcącym, 1259 - w technikum i 287 osób - w szkole branżowej I stopnia.

Biorąc pod uwagę pierwszą preferencję, najwięcej kandydatów na jedno miejsce mają Licea Ogólnokształcące: im. Tytusa Chałubińskiego (1,52), Dionizego Czachowskiego (1,43) i Stanisława Staszica (1,41).

Wśród techników największą popularnością cieszy się oferta Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Technicznych, w szczególności oddziały kształcące przyszłych programistów i informatyków. W „Elektroniku” o jedno miejsce w klasie o specjalności technik programista ubiega się trzech kandydatów.

Więcej kandydatów niż miejsc – biorąc pod uwagę pierwszy wybór - jest też w liceach im. Mikołaja Kopernika oraz im. Marii Konopnickiej.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych