Niedziela 23 czerwca
Wandy, Zenona, Prospera
RADOM aktualna pogoda

KO: "Super setka dla Radomia"

dm 2023-09-11 17:40:00

Po sobotnim kongresie w Tarnowie, podczas której Koalicja Obywatelska zaprezentowała sto postulatów, które mają wejść w życie po wygranych wyborach, radomscy kandydaci do Sejmu, przybliżyli wspomniane propozycje.

Postulaty obejmują 21 dziedzin życia. - Można powiedzieć, że to 100 konkretów na naprawę Rzeczypospolitej. One dotyczą oczywiście całej Polski, ale w oczywisty sposób dotyczą również tego co się dzieje się regionalnie - powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska, liderka radomskiej listy KO do Sejmu RP.

Wśród propozycji KO znalazło się m.in dofinansowanie procedury in vitro z budżetu państwa, zwolnienie z podatku dochodowego dla osób zarabiających poniżej 6 tysięcy złotych brutto czy zwiększenie wynagrodzenia nauczycieli o 30%, a także zwiększenie dostępności mieszkań czy wzmocnienie autonomii uczelni wyższych.

- Chcemy realnie ulżyć przedsiębiorcom i pierwszą z podstawowych rzeczy, którą chcemy wprowadzić jest kwestia zaprzestania rozliczania składki zdrowotnej od środków trwałych, które zostały sprzedane (...). Wyjeżdżam na wakacje, ale i tak od tego czasu muszę zapłacić składkę zdrowotną, nie mam urlopu. To chcemy naprawić i usystematyzować, to musi być logiczne - mówił natomiast poseł Konrad Frysztak, "dwójka" na liście KO do Sejmu.

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 15 października.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych