Poniedziałek 24 czerwca
Jana, Danuty, Janiny
RADOM aktualna pogoda

Kanadyjskie stypendia dla uzdolnionych artystycznie

dm, UM Radom 2021-11-20 15:00:00

Dziesięć kolejnych stypendiów ufundowanych przez kanadyjską fundację Polish Orphans Charity trafiło do uzdolnionej artystycznie młodzieży. Każdy ze stypendystów otrzymał ponad 2800 złotych. To pieniądze, które pozostały po rozliczeniu kwoty z zeszłego roku. Stypendyści chcą je przeznaczyć np. na zakup pianina, sprzętu fotograficznego czy sprzętu komputerowego.

- To wyjątkowe stypendia, bo wprost przekładają się na realizację pasji i zainteresowań uzdolnionych artystycznie dzieci i młodzieży. Mamy już wiele dobrych przykładów stypendystów sprzed wielu lat, którzy robią międzynarodowe kariery w różnych dziedzinach. Życzę, aby tak było też w waszym przypadku. Jednocześnie proszę, abyście zawsze pamiętali o swoim rodzinnym mieście i promowali Radom jako miasto, które daje szansę na rozwój pasji i rozwój osobisty - mówił, wręczając stypendia prezydent Radosław Witkowski.

Przypomnijmy, że stypendia fundacji Polish Orphans Charity są przyznawane w Radomiu od 15 lat. To wsparcie kierowane do dzieci uzdolnionych artystycznie, będących w trudnej sytuacji życiowej. Zgodnie z regulaminem stypendium może być wykorzystane wyłącznie na cele związane z rozwojem artystycznym, np. na zakup instrumentu muzycznego, zakup materiałów potrzebnych do pracy twórczej lub opłacenie udziału np. w warsztatach artystycznych.

Na początku przyszłego roku jest planowane ogłoszenie kolejnego jednego naboru wniosków o przyznanie stypendiów. Pieniądze na ten cel zostały już przekazane przez kanadyjską fundację.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych