Czwartek 30 marca
Amelii, Kwiryna, Dobromira
RADOM aktualna pogoda

Imponujące plany! Radomska firma QFG chce utworzyć 1000 nowych miejsc pracy

cir 2017-01-12 20:00:00

QFG Food Group - to firma znana kiedyś pod nazwą Krzyżanowscy. Zajmuje się produkcją tzw. „żywności wygodnej”. W czwartek prezes Jarosław Krzyżanowski przedstawił plany rozwoju na najbliższe pięć lat. Inwestycje rzędu 400 mln zł i około 1000 nowych miejsc pracy robią wrażenie.

QFG Food Group w Pionkach

W drugiej połowie 2016 roku QFG Food Group otworzyła nowy zakład produkcyjny na terenie dawnego Pronitu w Pionkach. - Już wtedy zapowiadaliśmy, że to dopiero początek naszego rozwoju i działań w regionie. Do końca 2022 roku planujemy zainwestować w Pionkach blisko 400 mln zł. Będzie się to wiązało ze stworzeniem około 1000 nowych miejsc pracy – powiedział Jarosław Krzyżanowski, prezes QFG.

Na przełomie 2016/2017 firma otworzyła zakład produkcyjny nr 3. Postępuje budowa mieszalni pasz. Zaraz za nimi powstaje budynek usługowo-biurowy wraz z punktem przedszkolnym i lokalem gastronomicznym, a także myjnia samochodowa i warsztat.

W Pionkach dla QFG, kooperantów i sąsiadów

Dalsze plany inwestycyjne QFG wyglądają równie imponująco. Istniejące i nieużytkowane laboratorium oraz kupiony pod koniec 2016 roku budynek Mesko mają zostać połączone i przekształcone w centrum konferencyjno-szkoleniowe z hotelem, basenem i innymi udogodnieniami. Jak mówi Jarosław Krzyżanowski, budowa planowana jest w dużej mierze na potrzeby obsługi QFG i firm współpracujących, znajdujących się w strefie dawnego Pronitu, ale także jako obiekty komercyjne, dostępne dla firm i mieszkańców z sąsiedztwa.

Kolejne na liście do rozpoczęcia w 2018 roku są: własna przyzakładowa oczyszczalnia ścieków z możliwością rozbudowy oraz dwie hale produkcyjne (jedna z nich dedykowana dla produktów panierowanych) i młyn. - Osobistą „wisienką na torcie 2018 roku” jest budowa w pobliżu firmy domu jednorodzinnego, w którym zamierzam zamieszkać wraz z rodziną - kontynuuje prezes QFG.

Plany po 2018 roku wzwyż obejmują produkcję kartonów, wyrobów wegetariańskich, wylęgarnię piskląt oraz kolejne dwie hale produkcyjne i magazynowe. Ponadto przewidziana jest budowa centrum badawczo-rozwojowego, które ma umożliwić QFG testowanie oraz prezentację nowych technologii i produktów. Listę inwestycji zamyka budowa osiedla domów wielorodzinnych.

Nowa inwestycja w Radomiu

Poza Pionkami Jarosław Krzyżanowski przewiduje nową inwestycję w Radomiu. Na obrzeżach miasta, w okolicach Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych ma powstać nowoczesna ubojnia drobiu. Wykorzystane w niej technologie uwzględniają normy unijnego rozporządzenia dotyczącego dobrostanu zwierząt oraz zostały uzgodnione i zaakceptowane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Ubojnia ma zapewnić około 200 nowych miejsc pracy.

Przychody rosną

QFG specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. „żywności wygodnej”, gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. W ofercie znajdziemy między innymi chłodzone, mrożone, sterylizowane i pasteryzowane dania z drobiu, wieprzowiny, wołowiny lub baraniny. Przygotowane w próżniowej technologii długiego gotowania sous-vide, a także panierowane, marynowane i formowane. Głównymi odbiorcami wyrobów QFG są sieci handlowe i gastronomiczne. Około 80% produkcji trafia na rynki europejskie, pozostała część do Polski.

Dynamiczny rozwój segmentu convenience food przekłada się na zwiększenie przychodów QFG. W ostatnich latach dynamika wzrostu biznesu Jarosława Krzyżanowskiego osiąga dwucyfrowe wartości. W 2015 roku przychody QFG wyniosły 171 mln zł, 2016 przyniósł ich zwiększenie do blisko 210 mln zł.

W latach 2009-2016 firma Jarosława Krzyżanowskiego zainwestowała w Pionkach łącznie 165 mln zł, z czego 10,2 mln w zakup gruntów. W tym samym czasie wartość podatków jaka zasiliła budżet miasta Pionki z tytułu PIT i CIT wyniosła 1,14 mln zł.

Zaczęło się w Radomiu, pomogli Amerykanie

Początki firmy działającej wtedy pod nazwą Krzyżanowscy miały miejsce w Radomiu w 2000 roku. Następnie, co pięć kolejnych lat następowały milowe kroki w postaci inwestycji w Białobrzegach i Pionkach. Piętnastolecie działalności wiązało się z pozyskaniem strategicznego partnera finansowego, jakim jest amerykański fundusz Highlander Partners, który objął sześćdziesiąt procent udziałów w firmie. Ten krok otworzył spółce nowe drzwi do dalszej ekspansji.

Obecnie QFG rozwija się szybciej niż kiedykolwiek w swojej historii. - Naszym głównym celem jest zgromadzenie wszelkich zasobów niezbędnych do produkcji w promieniu 100 km od Pionek – serca QFG – zapowiada Jarosław Krzyżanowski i podsumowuje: - To nie tylko niezwykła szansa dla naszej firmy, ale też dla najbliższego sąsiedztwa. Nie zapominajmy, że miasto i gminę Pionki cechuje bezrobocie sięgające około 20%. Rozwijając QFG Food Group i zapewniając odpowiednią infrastrukturę stworzymy nowe miejsca pracy nie tylko w ramach holdingu. Tak dynamiczny rozwój otwiera też szanse na zachęcenie innych do inwestowania w regionie i budowania nowych przedsiębiorstw.

Na koniec warto dodać, że firma znana jest ze swej działalności społecznej i charytatywnej, wspiera wiele lokalnych inicjatyw, stowarzyszeń i szkół.

Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych