Wtorek 28 czerwca
Ireneusza, Leona, Benigny
RADOM aktualna pogoda

Dni Otwarte w ''Konarskim''. ''Nauczyciele są bardzo przyjemni, panuje świetna atmosfera'' [ZDJĘCIA]

dm 2019-04-05 16:51:00

Początek kwietnia to tradycyjnie czas dni otwartych w radomskich szkołach średnich. My odwiedziliśmy dziś X LO im. St. Konarskiego przy ul. Beliny-Prażmowskiego. - Szkoła wyróżnia się przede wszystkim tym, że wszystkie oddziały są integracyjne. Każda klasa liczy 15 osób pełnosprawnych oraz 5, które posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego - powiedział nam dyrektor Wiktor Karoń. Placówka zaprasza również w sobotę w godz. 10-14.

Uczniowie i nauczyciele liceum przygotowali ciekawy program

X LO mieszczące się przy ul. Beliny-Prażmowskiego 37, to szkoła z oddziałami integracyjnymi. Oznacza to, że klasy liczą maksymalnie do 20 osób. Szkoła zapewnia m.in. naukę na jedną zmianę, bezpłatny dostęp do internetu przez wi-fi, stypendia za najlepsze wyniki w nauce.

- Szkoła jest wolna od agresji i narkotyków. Są małe 20-osobowe klasy. Języków uczymy się w grupach 10-osobowych, co na pewno jest dużym plusem. Nauczyciele są bardzo przyjemni, jesteśmy szkołą integracyjną, mamy w klasach do 5 osób z różnymi orzeczeniami, ale wszyscy jesteśmy tu równi. Jesteśmy dla siebie mili, atmosfera jest super, nauczyciele próbują nam pomóc, a nie nam dogryzają, więc warto wybrać tę szkołę, co wszystkim serdecznie polecam - mówi Kasia Szydło, uczennica "Konarskiego".

X LO uruchomi od września 6 klas pierwszych, po trzy dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i podstawówek. Więcej informacji na stronie szkoły http://konarski.radom.pl/. Na rok szkolny 2019/2020 zaplanowano otwarcie oddziałów o następujących profilach:

3-letnie liceum po gimnazjum
1A rozszerzony j. polski, historia i WOS.
1B rozszerzony j. polski, historia i j. angielski.
1C rozszerzona geografia, informatyka i j. angielski.

4-letnie liceum po podstawówce
1D rozszerzona historia i WOS.
1E rozszerzona biologia i chemia.
1F rozszerzona geografia i j. angielski

Z ofertą szkoły można było zapoznać się w piątek, ale placówka zaprasza również w sobotę w godz. 10:14. - Podczas dni otwartych mamy zajęcia warsztatowe z przedmiotów, które od 2 klasy zaczynają się z rozszerzeniami, czyli m.in. z WOS-u, historii, języka polskiego i niemieckiego czy geografii. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Zajęcia prowadzona są tak, aby rozwijać zainteresowania uczniów w danym kierunku nauczania - dodaje Danuta Karoń, nauczyciel historii w X LO.

Gości oprowadzają po szkole uczniowie, którzy odpowiadają na wszystkie pytania, w tym najczęściej zadawane, "czy nauczyciele są fajni?". Odpowiedź może być tylko jedna, tym bardziej, że wychowawcy pilnują, aby wszyscy czuli się w placówce, "jak u siebie w domu".

- Dziś chcieliśmy zaproponować młodzieży zupełnie coś innego: przede wszystkim dobrą zabawę, trochę nauki, ale także poczęstunek. Chcemy, aby młodzież zainteresowała się naszą placówką, obejrzała całą szkołę (...). Szkoła wyróżnia się przede wszystkim tym, że wszystkie oddziały w naszej placówce, są integracyjne. Każda klasa liczy 15 osób pełnosprawnych oraz 5, które posiadają orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Mamy w szkole usunięte bariery architektoniczne w postaci windy, a więc osoby poruszające się np. na wózku inwalidzkim, mogą bez problemu do nas uczęszczać - stwierdza Wiktor Karoń.

Jak mówi nam dyrektor X LO, takie osoby doskonale sobie radzą. - Mam więc nadzieję, że pojawią się nowi, którzy także będą zadowoleni z naszej szkoły. To nas wyróżnia na tle innych liceów w Radomiu. Ponadto stosujemy nowoczesne metody nauczania i wypełniamy treścią nasze hasło "włącz integrację". Jesteśmy szkołą wolną od agresji, nasi uczniowie i nauczyciele mają wiele empatii. Serdecznie zapraszamy! - kończy z uśmiechem dyrektor Karoń.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych