Niedziela 1 października
Danuty, Remigiusza, Romana
RADOM aktualna pogoda

Akcja ''STOP koronawirusowi''

dm, radom.gosc.pl 2020-03-27 13:40:00

Trwa zbiórka pieniędzy na zakup respiratorów dla szpitala w Radomiu i Opocznie.

Caritas Diecezji Radomskiej rozpoczyna z akcję "STOP koronawirusowi". Ta akcja to odpowiedź na wyzwania, które pojawiają się w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

- Sytuacja dynamicznie się zmienia i potrzebujemy szybko pomocy naszych przyjaciół. Rozkręcamy akcję "STOP kokonawirusowi" - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Akcja ma wesprzeć Caritas w pozyskaniu środków higienicznych zarówno dla pracowników i wolontariuszy Caritas, jak również dla szpitali. Potrzebne są maseczki ochronne, kombinezony z filtrami, środki dezynfekujące. Szczególnie potrzebne są środki do dezynfekcji karetek. Pieniądze można przekazać na konto: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757, z dopiskiem: "stop wirusowi" lub "respirator dla Opoczna, respirator dla Radomia".

- W sobotę, i tylko w sobotę 28 marca, z zaprzyjaźnioną z nam Fundacją SMS z Nieba zbieramy pieniądze na respirator dla Szpitala Powiatowego w Opocznie w ramach akcji pomocowej "Zanurzeni w Miłości". Wystarczy przekazać pieniądze na tę fundację, a oni przez nas przekażą je szpitalowi na zakup respiratora. Koszt takiego urządzenia to ok. 105 tys. zł - mówi ks. Kowalski.

Wpłat można dokonywać i śledzić postęp zbiórki na: www.zanurzeniwmilosci.pl.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych