Wtorek 27 września
Damiana, Amadeusza, Mirabelli
RADOM aktualna pogoda

20 tys. zł dla świetlicy Caritas od europosła

dag 2012-10-04 13:30:00

Europoseł Adam Bielan z Prawa i Sprawiedliwości zdecydował się przekazać 20 tys. zł na rzecz Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas Diecezji Radomskiej. Pieniądze to główna wygrana, którą przyznano Bielanowi podczas Wielkiego Testu o Europie.

Wielki Test o Europie oglądać można było w TVP 1. Europoseł Adam Bielan okazał się być bezkonkurencyjnym podczas rywalizacji. Pokonał 49 przeciwników, wśród których, poza politykami, znaleźli się sportowcy, artyści i dziennikarze. W finale Testu europoseł zmagał się z Beatą Tadlą, Agatą Konarską, Elżbietą Jakubiak, Robertem Korzeniowskim oraz Tomaszem Terlikowskim.

- Wygraną w postaci 20 tys. zł poseł zdecydował się przekazać właśnie naszej świetlicy, działającej przy Caritas Diecezji Radomskiej. To dla nas ogromna niespodzianka i nie lada zaskoczenie. Planujemy, że środki te wykorzystamy przede wszystkim na zorganizowanie ferii zimowych, jednak wszystko zalezy od decyzji europosła Bielana, ponieważ być może ma on konkretny plan na co spożytkować pieniądze - mówila siostra Małgorzata Bińkowska, kierownik Świetlicy Socjoterapeutycznej.

Prawdopodobnie pod koniec października poseł Adam Bielan przyjedzie do Radomia i osobiście przekaże dzieciom czek. 

Codziennie na zajęcia do świetlicy uczęszcza od 30 do 35 osób. Na liście zapisanych jest blisko 60.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych