Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

10 km marszu i noc w lesie

dm, WOT 2021-07-16 11:35:00

Prawie 200 terytorialsów z 62. batalionu lekkiej piechoty szkoliło się w Nadleśnictwie Kozienice.

To był naprawdę intensywny dzień!

Pierwsze zadanie, jakie mieli do zrealizowania żołnierze z Radomia - to 10 kilometrowy marsz do miejscowości Kozłów. Terytorialsi pokonywali teren ze sprzętem i zaspobnikiem piechoty górskiej na plecach, a temperatura nie schodziła poniżej 30 stopni C. Po krótkim odpoczynku, żołnierze rozpoczęli przygotowania do bytowania, czyli przetrwania doby w terenie. Szkolenie zaczęło się od odprawy z dowódcami poszczególnych sekcji (12 osobowych grup). Każdy podoficer dostał zadania, które zawierały elementy taktyczne: terytorialsi mieli przemieścić się w wyznaczony teren, założyć bazę (obozowisko) oraz wystawić posterunki obserwacyjne, utrzymując stałą łączność z punktem dowodzenia.

Krzesiwo i ogień

Radomscy terytorialsi podczas ćwiczeń całonocnych doskonalili również swoje umiejętności z SERE (Survival, Evasion, Resistance, Escape) oraz rozpalania za pomocą krzesiwa różnego rodzaju ognisk, takich jak: dakota, szwecki czy nodia. Głównym celem szkolenia było podnoszonie przez żołnierzy umiejętności przetrwania w niedogodnym terenie. Przypomnieli sobie również zagadnienie związane z pracą na busoli AK oraz wykorzystując stół plastyczny działania żołnierza w marszu ubezpieczonym.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych