Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Władze Radomia walczą o pieniądze na Wolanowską

dm, UM Radom 2023-09-27 08:35:00

„Oddajcie radomianom pieniądze na Wolanowską” - apelowali na dzisiejszej konferencji prasowej władze Radomia.

Prezydent Radosław Witkowski i wiceprezydent Mateusz Tyczyński zachęcali jednocześnie mieszkańców, by wysyłać do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów apel o niezwłoczne uruchomienie środków w kwocie 76 mln zł przyznanych miastu w październiku 2021 roku, w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. "Są to pieniądze, które – zgodnie z wnioskiem o zmianę zadania – miasto zamierza przeznaczyć na przebudowę ulicy Wolanowskiej oraz niebezpiecznego skrzyżowania ulic Maratońskiej i Dębowej" - usłyszeliśmy.

– O pieniądze na przebudowę ulicy Wolanowskiej zabiegamy już ponad tysiąc dni. Wielokrotnie, w ramach różnych programów, składaliśmy wnioski o dofinansowanie tej inwestycji. Za każdym razem spotykaliśmy się z odmowną odpowiedzią. W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów są jednak pieniądze dla Radomia. To kwota 76 mln zł przyznana nam w ramach Polskiego Ładu. Do dziś tych pieniędzy jednak nie ma. Przypomnę, że początkowo planowaliśmy przebudowę ulicy Warszawskiej, ale później, w sposób zgodny z uchwałą Rady Ministrów, zawnioskowaliśmy o zmianę zadania na przebudowę Wolanowskiej i skrzyżowania Maratońskiej i Dębowej. Od lutego nie ma w tej sprawie żadnej odpowiedzi, a w efekcie, chociaż jesteśmy przygotowani, nie możemy ogłosić przetargu. Dlatego kierujemy do premiera apel o uruchomienie pieniędzy, które de facto są pieniędzmi podatników, w tym także mieszkańców Radomia – mówi prezydent Radosław Witkowski.

– Tak nie powinna wyglądać ulica wjazdowa do 200-tysięcznego miasta. Cztery nasze wnioski o dofinansowanie inwestycji zostały odrzucone. Piąty już prawie trzysta dni czeka na rozpatrzenie. Pieniądze są w KPRM i czekają tylko na podpis premiera Morawieckiego. One radomianom się należą. To nie są pieniądze rządu, tylko pieniądze radomian. Zachęcam mieszkańców do wysyłania, przy użyciu przygotowanego formularza, własnych petycji do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Aby wysłać petycję do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów należy kliknąć link: https://www.radom.pl/aktualnosci/petycja-w-sprawie-przebudowy-ul-wolanowskiej-w-radomiu

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych