Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Weekendowe prace na rondzie Popiełuszki

dm, MZDiK 2021-08-27 15:30:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z pracami na rondzie Popiełuszki, w okresie od 28 sierpnia 2021 roku (sobota) od 6:00 do 29 sierpnia 2021 roku (niedziela) do 6:00 będą tam zmiany w organizacji ruchu. Zostaną wyznaczone objazdy, w tym także dla linii 17.

Firma Budromost-Starachowice będzie w tym czasie prowadziła gwarancyjną wymianę nawierzchni na południowej połowie ronda Popiełuszki (od strony lotniska). W związku z tym zostaną zamknięte dla ruchu kołowego następujące odcinki: południowa jezdnia ulicy Żółkiewskiego (od okolic wlotu ulicy Kozienickiej do ronda Popiełuszki), południowa połowa ronda Popiełuszki (od wlotu ulicy Żółkiewskiego do wylotu ulicy Zwolińskiego), południowa jezdnia ulicy Zwolińskiego (od ronda Popiełuszki do granicy administracyjnej miasta), wschodnia jezdnia alei Wojska Polskiego (od wiaduktu na ulicy Lubelskiej do ronda Popiełuszki) oraz zachodnia jezdnia alei Wojska Polskiego (od wlotu ulicy Beneta i drogi wzdłuż wiaduktu).

Ruch na tym odcinku będzie odbywał się w obydwu kierunkach po północnej jezdni ulicy Żółkiewskiego, po północnej połowie ronda Popiełuszki oraz po północnej jezdni odcinka ulicy Zwolińskiego (według tymczasowego oznakowania). Ulica Kozienicka od strony Kozienic będzie wciąż przejezdna w obydwu kierunkach.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac oraz o stosowanie się do zmienionego oznakowania ulic lub do ewentualnych poleceń wydawanych przez wykonawcę.

Autobusy miejskie linii 17 będą w trakcie obowiązywania powyższych zmian kursowały trasą objazdową: w kierunku pętli Gołębiów / Fołtyn: Struga, 25 Czerwca, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), Szklana, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Żółkiewskiego (wiadukt), Kozienicką i Fołtyn - do pętli Gołębiów / Fołtyn 02; w kierunku pętli Potkanów / Stalowa: od pętli Gołębiów / Fołtyn 02 - Fołtyn, Kozienicka, Żółkiewskiego (wiadukt), Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, Szklana, Żeromskiego (w tym jezdnią wzdłuż wiaduktu), 25 Czerwca, Struga.

Na objeździe będą obowiązywać wszystkie przystanki. Nieczynne będą przystanki: Wojska Polskiego / Poranna (NŻ) 07 i 10 (w obu kierunkach), Wojska Polskiego / Kozienicka (NŻ) 09 i 12 (w obu kierunkach) oraz Żółkiewskiego / Kozienicka (NŻ) 04 (w kierunku ronda Popiełuszki). Przystanki Lubelska / Kaszubska 01 i 02 (w obu kierunkach), Lubelska / Szczecińska 03 i 04 (w obu kierunkach) oraz Lubelska / Chorzowska 05 i 06 (w obu kierunkach) nie będą obowiązywały dla linii 17.

Ze względu na możliwość tworzenia się korków w okolicach ronda Popiełuszki autobusy na liniach 10, 17 i 26 mogą jeździć w tym okresie z opóźnieniami.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania powyższych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę danej linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych.

Uwaga! W przypadku niekorzystnych warunków pogodowych (intensywnych opadów deszczu) powyższe zmiany mogą zostać przełożone na inny termin.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych