Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Umowa podpisana. Szafy lekowe coraz bliżej

dm, wss.com.pl 2021-08-13 10:45:00

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu została podpisana umowa na realizację projektu pod hasłem "Informatyzację mazowieckiej służby zdrowia poprzez wsparcie funkcjonowania aptek szpitalnych". W ramach tego zadania do mazowieckich szpitali w: Radomiu, Ciechanowie i Warszawie zostaną dostarczone niezbędne sprzęty i systemy wspierające funkcjonowanie aptek szpitalnych.

Od lewej: Krzysztof Zając, wiceprezes Zarządu MSS w Radomiu, Agnieszka Bęc specjalista z Działu Zamówień Publicznych, Agata Łuczycka-Chojnacka, kierowniczka Działu Zamówień Publicznych, Mariusz Kleszczewski, prezes Zarządu firmy Infofinder Sp. z o,o., Tom

W środę 11 sierpnia br. w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu została podpisana umowa na pomiędzy: Mazowieckim Szpitalem Specjalistycznym w Radomiu oraz Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie i Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie a konsorcjum firm Infofinder spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach oraz „YOUR PARTNERS” spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Siedlcach w związku z rozstrzygnięciem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na "Informatyzację mazowieckiej służby zdrowia poprzez wsparcie funkcjonowania aptek szpitalnych". Przedmiotem powyższej umowy jest dostawa i wdrożenie systemu wspierającego funkcjonowanie aptek szpitalnych.

Projekt finansowany jest ze środków: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 i budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Realizacja Projektu ma doprowadzić do poprawy stanu służby zdrowia na terenie województwa mazowieckiego. Celem głównym projektu będzie informatyzacja szpitali poprzez wsparcie funkcjonowania aptek szpitalnych (w tym podniesienie efektywności dystrybucji leków i wyrobów medycznych, wzrost poziomu bezpieczeństwa przechowywania danych i inne). Zakres przedsięwzięcia obejmie przede wszystkim wprowadzenie do struktury szpitali nowoczesnego sprzętu oraz oprogramowania.

Korzyści z realizacji projektu:

- obniżenie kosztów związanych z zapewnieniem dostępu do leków,
- mniejsza ilość pozwów sądowych związanych z nieprawidłowościami w zakresie podania leków,
- większa efektywność pracy aptek szpitalnych,
- zniwelowanie problemu braku magistrów farmacji na rynku,
- wyeliminowanie błędów ludzkich w zakresie podawania leków,
- szybsze i mniej pracochłonne działanie ze strony personelu medycznego,
- zapewnienie bezpieczeństwa pacjentów,
- wzrost pewności przyjęcia odpowiedniego leku.

Planowane wydatki podzielono na dwie główne części dla każdej z jednostek tj. część informatyczną (zawierającą przede wszystkim odpowiednie licencje, integracje systemów) oraz część sprzętową (w tym m.in. szafy lekowe, wózki lekowe, pojemniki). Dodatkowo przewidziano zapewnienie odpowiedniego bezpieczeństwa informatycznego, z uwzględnieniem najnowszych uwarunkowań i wymogów prawnych.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych