Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Uczniowie XII LO z patronatem Uniwersytetu

dm 2020-03-06 07:57:00

XII Liceum Ogólnokształcące w Radomiu, które prowadzi klasy humanistyczno-prawne oraz biomedyczne, podpisało umowę patronacką z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym. Patronat naukowy nad uzdolnioną młodzieżą sprawować będą Wydział Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu oraz Wydział Prawa i Administracji.

- W nowym roku szkolnym 2020/2021 zaproponujemy uczniom klas biomedycznych dwa rozbudowane moduły nauczania: OBIF oraz DIF, a więc odnowę biologiczną z fizjoterapią oraz dietetykę i fitness, które dodatkowo zostaną rozszerzone o kosmetologię – mówi dr Radosław Lis, dyrektor XII LO w Radomiu, dodając: - Współpraca z Wydziałem Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu zaowocuje szeregiem interesujących zajęć dodatkowych, udziałem naszych licealistów w wykładach i seminariach na Uniwersytecie, wizytą w laboratoriach, które doskonale wpisują się w prowadzoną w naszej szkole edukacją prozdrowotną. Nasi absolwenci, którzy myślą o wykonywaniu w przyszłości zawodów związanych z opieką zdrowotną znajdą w naszej ofercie szereg korzyści. Dzięki współpracy z Uniwersytetem posiądą wiedzę nie tylko teoretyczną, ale i praktyczną, zdobywaną pod okiem trenerów, instruktorów i lekarzy.

Szereg atrakcji naukowych przygotowano także z myślą o uczniach klas humanistyczno-prawnych. Pracownicy naukowi radomskiego uniwersytetu zadbają o edukację licealistów w zakresie nauk prawnych oraz nauk o polityce i administracji, szerzenie wiedzy prawniczej, a także kształtowanie właściwych postaw obywatelskich. Zajęcia prowadzone będą zarówno w szkole, jak i na uczelni. Kadra wydziału odwiedzać będzie klasy pod patronatem z wykładami, we współpracę zaangażowani zostaną także studenci.

- Współpraca ze środowiskami akademickimi to olbrzymie wsparcie i bardzo ciekawe doświadczenie dla naszej młodzieży. Dzięki niej uczniowie będą w jeszcze większym zakresie realizować swoje pasje, nabiorą też nowych doświadczeń, które pomogą im w wyborze kierunku studiów - podsumowuje dr Radosław Lis.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych