Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

Punkt szczepień przy ul. Bluszczowej zakończył działalność

dm, WOT 2021-07-23 08:19:00

Blisko 9 tysięcy osób zaszczepiło się w punkcie szczepień powszechnych w radomskim Domu Kultury „Idalin”. W połowie lipca punkt wspierany przez radomskich terytorialsów zakończył swoją prawie trzymiesięczną działalność.

Punkt powstał dzięki współpracy władz miasta, Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przez 2,5 miesiąca w punkcie zostało zaszczepionych łącznie 8925 osób. Pomieszczenia Domu Kultury zostały odpowiednio przygotowane i wyposażone w 8 stanowisk obsługiwanych przez wykwalifikowanych medyków. Nieodległe terminy zapisów oraz sprawne przeprowadzenie samej procedury sprawiły, że punkt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród radomian. Oprócz szczepionek Astra Zeneca można było zaszczepić się preparatami Pfizer i Moderna.

Realizację szczepień koordynowali żołnierze 62. batalionu lekkiej piechoty w Radomiu. - Jako żołnierze czuwaliśmy nad prawidłowym przebiegiem szczepień. Pomagaliśmy w wypełnianiu dokumentacji medycznej, weryfikowaliśmy terminy zgłoszeń osób szczepionych i drukowaliśmy międzynarodowe certyfikaty umożliwiające wyjazd za granicę bez jakichkolwiek utrudnień - wyjaśnia kpr. Janusz Janas, koordynator punktu szczepień przy ul. Bluszczowej i dodaje: - Bardzo ważnym zadaniem była również fachowa opieka poszczepienna. Niejednokrotnie wojskowi ratownicy medyczni udzielali pacjentom pierwszej pomocy w tak zwanej "sali odpoczynku".

Mimo początkowo dużych kolejek, szczepienia odbywały się szybko i sprawnie, a radomscy terytorialsi dbali o komfort pacjentów, odpowiadali na pytania i rozwiewali obawy. - Żołnierze zostali odebrani bardzo pozytywnie przez pacjentów, którzy przyjechali na punkt szczepień. Byli bardzo zaangażowani i każdemu nieśli fachową pomoc - zapewnia kpr. Janas z 62. blp.

Punkt przy ul. Bluszczowej zakończył działalność, jednak jak zapewnia płk Witold Bubak, dowódca 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej, żołnierze cały czas wpierają punkty szczepień na południowym Mazowszu. - Żołnierze 6. MBOT byli w mobilnych punktach, odkąd w Polsce ruszył projekt szczepień. Byli, są i będą, pomagając służbie zdrowia w tym, żeby skutecznie zaszczepić Polaków. Punkt przy ul. Bluszczowej zakończył swoją działalność, ale to nie oznacza, że w Radomiu nie można się szczepić. W dalszym ciągu na ulicy Dębowej działa obsługiwany przez naszych żołnierzy punkt drive-thru, do którego serdecznie zapraszam każdego dnia.

Warto dodać, że powszechne punkty szczepień na południowym Mazowszu wspierają terytorialsi ze wszystkich batalionów 6. MBOT. Żołnierze pomagają w obsłudze punktów m.in. w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, Szpitalu Południowym, przychodni Wojskowej Akademii Technicznej, podwarszawskich Bramkach czy w Nowym Dworze Mazowieckim.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych