Niedziela 19 maja
Iwa, Piotra, Celestyna
RADOM aktualna pogoda

Program Life. Rozpoczęła się budowa zbiornika

dm 2021-10-21 15:40:00

Na osiedlu Nad Potokiem rozpoczęła się budowa 2-hektarowego zbiornika w ramach Programu Life.

Foto: Radomskie Inwestycje/Facebook

Zgodnie z podpisaną wcześniej umową z wyłonionym w przetargu wykonawcą - konsorcjum firm Zakładem Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji z Sandomierza oraz Inżynierią Wodną Końskie s.c. - wykonawca przystąpił do realizacji zadania.

Jak już pisaliśmy, jest to inwestycja w ramach Programu Life, której celem jest poprawa jakości wody i bioróżnorodności oraz zminimalizowanie przepływów w Potoku Północnym. Wybudowany zostanie zbiornik przeciwpowodziowy pełniący funkcje retencyjne.

- Powstanie on między torami kolejowymi a ulicą Olsztyńską. Głównym celem tego zadania jest poprawa jakości wody i zminimalizowanie przepływów w Potoku Północnym - mówi Michał Zdybiewski, specjalista ds. projektu Life w Wodociągach Miejskich.

Dodajmy, że wykonawca prac od momentu podpisania umowy ma rok na wybudowanie zbiornika.


Przypomnijmy, że Radom jest jednym z pierwszym miast w Polsce i Europie, który próbuje rozwiązać problem globalnych zmian klimatu i nasilających się ekstremalnych zjawisk pogodowych. Miasto realizuje projekt adaptacji do zmian klimatu w ramach unijnego programu LIFE.

Realizacja projektu unijnego pn. "Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę ściekową w przestrzeni miejskiej Radomia" zbliża się do finału. Radom jest jedynym miastem w Polsce, które otrzymało unijne wsparcie wartości 5,8 mln euro. Główne zadanie realizowane jest na zalewie Borki i w jego sąsiedztwie, ale Wodociągi Miejskie przeprowadziły też szereg innych zadań, tj. chociażby budowy i modernizację sieci wodociągowo-kanalizacyjnej.

Komentarze naszych czytelników

  • Właściciel działki

    2022-03-20 14:48:04

    gdzie są pieniądze dla właścicieli działek zabranych pod tę inwestycję ?

  • Właściciel działki

    2022-07-19 11:42:16

    Uprzejmie informuję , że nadal nie otrzymałem pieniędzy za moje działki zabrane pod tę inwestycję . Jednocześnie nadal płacę podatek za to co zostało mi zabrane.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych