Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Policjanci zaszczepili się przeciwko grypie

dm, KWP 2021-11-28 11:07:00

210 policjantów i pracowników cywilnych garnizonu mazowieckiego policji wzięło udział w programie bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie. Wśród funkcjonariuszy i pracowników, którzy chcieli w ten sposób zminimalizować ryzyko zachorowania i powikłań pogrypowych, byli policjanci i pracownicy z komend w Radomiu, Płocku, Ciechanowie i Siedlcach. Szczepienia zostały wykonane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie zapobiegania grypie sezonowej przez Centrum Medyczne CortenMedic w Warszawie.

W czasie pandemii szczególnie wskazane jest zapobieganie zachorowaniu. Sezon zachorowań na grypę zaczyna się w październiku, a kończy w kwietniu. Wirusem grypy łatwo się zakazić. Przenosi się drogą kropelkową, dlatego noszenie maseczek, częste mycie rąk i niedotykanie twarzy, kiedy jesteśmy poza domem, może dodatkowo ograniczać zakażenia. Chociaż szczepienie przeciwko grypie nie chroni w 100 procentach przed zachorowaniem, ale dzięki niemu, nawet w przypadku wystąpienia choroby, jej przebieg jest łagodniejszy.

Stąd idea Wydziału Kadr i Szkolenia KWP zs. w Radomiu, by zgodnie Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie zapobiegania grypie sezonowej przeprowadzić szczepienia przeciwko grypie wśród policjantów i pracowników cywilnych garnizonu mazowieckiego Policji.

Chętni do szczepień zgłaszali się do zorganizowanych w poszczególnych komendach punktów szczepień i po zakwalifikowaniu przez prowadzącego badanie lekarza mogli przyjąć szczepionkę. W Radomiu akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem funkcjonariuszy i pracowników. Chętnych szczepił podkom. Tomasz Łabys z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP, który jest ratownikiem medycznym. Niektórzy już dziś deklarowali chęć zaszczepienia się przeciwko grypie także w kolejnych latach.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych