Poniedziałek 15 kwietnia
Anastazji, Wacława, Leonida
RADOM aktualna pogoda

MZDiK. Jak pojedzie ''18''? [MAPKA]

dm, MZDiK 2021-08-24 10:01:00

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z koniecznością zapewnienia obsługi ulicy Szydłowieckiej, od dnia 28 sierpnia 2021 roku (sobota) ulegnie korekcie trasa linii 18. Zostanie ona przedłużona od dworca PKP przez Planty, Borki i Jeżową Wolę do pętli Pruszaków.

Nowa trasa podstawowa linii miejskiej 18 będzie przebiegała następująco: Pruszaków (pętla wspólna z linią 5), Szymanowskiego, Kielecka, Szydłowiecka, Starokrakowska, Limanowskiego, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy, Beliny-Prażmowskiego, 25 Czerwca, Struga, 11 Listopada, Zbrowskiego, Energetyków, Stara Wola Gołębiowska, Potkańskiego, Nowa Wola Gołębiowska, Energetyków, Gajl (podjazd), Energetyków, Zbrowskiego, 11 Listopada, Struga, 25 Czerwca, Beliny-Prażmowskiego, Poniatowskiego, Dowkontta, 1905 Roku, Limanowskiego, Starokrakowska, Szydłowiecka, Kielecka, Szymanowskiego, Pruszaków.

Na nowym odcinku autobusy linii 18 będą zatrzymywały się na wszystkich stałych przystankach. Zostaną też uruchomione nowe przystanki przy ulicy Szydłowieckiej (wszystkie na żądanie): Szydłowiecka / Kielecka (NŻ) 02 (między Kielecką a Ogińskiego, w kierunku Starokrakowskiej); Szydłowiecka / Czajkowskiego (NŻ) 01 i 04 (między Czajkowskiego a mostem, w obu kierunkach); Szydłowiecka / Starokrakowska (NŻ) 03 i 06 (między działkami a Starokrakowską, w obu kierunkach).

W rejonie dworca PKP autobusy linii 18 będą po zmianach zatrzymywały się wyłącznie na poniższych przystankach: Dworzec PKP 05 (zewnętrzna wysepka na placu Dworcowym) - kursy w kierunku północy Radomia; Poniatowskiego / Dworzec PKP 02 (obok hotelu Poniatowski) - kursy w kierunku południa Radomia. Linia 18 nie będzie zatrzymywała się już na przystanku Dworzec PKP 02 (obok poczty).

Kursy wariantowe (osiem w dni powszednie i po trzy w dni wolne od pracy) będą nadal wykonywane z podjazdem do miejscowości Kozłów (na mocy porozumienia z gminą Jastrzębia, która decyduje o liczbie takich kursów poza Radomiem).

Uwaga! Część autobusów wyjeżdżających rano w dni powszednie z zajezdni Żakowice będzie zaczynała swoje kursy rozkładowe na trasie skróconej od przystanku Dworzec PKP 05 (na placu Dworcowym). Będą one realizowane z tego miejsca o godzinach 3:55, 4:16 i 4:46 (standardową trasą przez Nową Wolę Gołębiowską do pętli Pruszaków). Kurs o godzinie 6:34 będzie realizowany na trasie skróconej od przystanku Dworzec PKP 05 przez Nową Wolę Gołębiowską - do przystanku Dworzec PKP 05. Będzie on stanowił zasilenie na najbardziej obciążonym odcinku trasy w czasie, gdy najwięcej pasażerów dojeżdża z północy Radomia do pracy lub szkół w centrum. Taki wariant jest spowodowany tym, że kurs ten będzie rozpoczynał się z dworca PKP zaledwie pięć minut po kursie realizowanym tamtędy z Pruszakowa, a bezpośrednio po jego zakończeniu autobus będzie przejeżdżał na inną linię. Kurs o godzinie 22:55 z pętli Pruszaków będzie realizowany przez Nową Wolę Gołębiowską na trasie skróconej - do przystanku Dworzec PKP 05. Wyjątki dotyczące pięciu kursów wynikają ze specyfiki linii 18 jako okrężnej tylko z jedną pętlą.

Ze względu na powyższą zmianę trasy zostanie również skorygowany rozkład jazdy linii 18.

Korekta związana jest z wynikami sondy społecznej dotyczącej obsługi komunikacyjnej ulicy Szydłowieckiej, którą w dniach 2-10 sierpnia przeprowadził Urząd Miejski w Radomiu. Linię 18 wskazało w niej 55,9 % ankietowanych osób.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych