Czwartek 18 kwietnia
Apoloniusza, Bogusławy, Go¶cisława
RADOM aktualna pogoda

Działania policji z wykorzystaniem drona

dm, KWP 2021-09-04 09:33:00

Policjanci z mazowieckiej oraz radomskiej drogówki już po raz kolejny prowadzili działania z wykorzystaniem drona, który pojawił się nad najbardziej ruchliwymi ulicami miasta.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego możemy zaobserwować wzmożony ruch na drogach zwłaszcza w godzinach porannych czy popołudniowych. Z pewnością zwiększy się też ruch pieszych. Szkoły po dość długiej przerwie wróciły do stacjonarnego trybu nauczania, więc na drogach należy spodziewać się także tych najmłodszych użytkowników dróg, szczególnie w okolicach placówek oświatowych.

Mundurowi nadzorowali ruch głównie w okolicach przejść dla pieszych ze szczególnym naciskiem na te najbardziej niebezpieczne wykroczenia popełniane przez kierujących względem pieszych.

Niestety nadal nie brakuje niebezpiecznych sytuacji jakie stwarzają kierowcy, którzy decydują się na manewr wyprzedzania czy omijania przed przejściem dla pieszych.

Pośpiech, roztargnienie czy nieznajomość przepisów to tylko nieliczne z tłumaczeń jakie słyszą policjanci pełniący służbę na drogach, jednak takie tłumaczenia nie pomogą ofiarom ani też nie usprawiedliwiają sprawców wypadków drogowych.

Respektowanie przepisów ruchu drogowego i wzajemny szacunek na drodze jest podstawą bezpieczeństwa.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych