Sobota 25 maja
Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
RADOM aktualna pogoda

Autobusy linii 18 pojadą ulicą Szydłowiecką

dm, UM Radom 2021-08-20 16:17:00

Trasa linii autobusowej nr 18 zostanie wydłużona. Takie rozwiązanie poparła zdecydowana większość uczestników sondy społecznej dotyczącej obsługi komunikacyjnej ulicy Szydłowieckiej. Zaproponowane były cztery różne warianty. Za wydłużeniem trasy linii 18 opowiedziało się prawie 56 proc. uczestników sondy.

Osiemnastka kursuje obecnie pomiędzy dworcem, a północną częścią miasta. Od 28 sierpnia trasa zostanie wydłużona o prawie 7,5 kilometra w kierunku południowo-zachodnim.

- De facto powstanie zupełnie nowe połączenie. Od dworca autobusy pojadą w kierunku Pruszakowa ulicami: 1905 Roku, Limanowskiego, Starokrakowską i Szydłowiecką, gdzie w ramach niedawnej przebudowy ulicy powstały nowe zatoki przystankowe. W ten sposób umożliwimy mieszkańcom tej części miasta sprawny dojazd m.in. do pobliskiej szkoły czy do dworca. Jednocześnie poprawi się obsługa komunikacyjna Jeżowej Woli i Borek. Oczywiście zamierzamy obserwować, jak sprawdza się to rozwiązanie i jeśli zajdzie taka potrzeba, będziemy wprowadzać ewentualne korekty - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W sondzie wzięło udział ponad 360 osób. Większość z nich - ponad 80 proc. - na co dzień korzysta z komunikacji miejskiej. Ponad 71 proc. uczestników sondy stanowili mieszkańcy ulicy Szydłowieckiej i okolic.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych