W eliminacjach zmierzą się nie tylko soliści, ale także duety, które zaprezentują różne techniki tańca. Przedział wiekowy zgłoszonych tancerzy, którzy zmierzą się ze soba na parkiecie, jest bardzo duży. Wśród uczestników zobaczymy nie tylko latorośl (od 8 lat), ale także młodzież gimnazjalną i licealną. Soliści zmierzą się w czterech kategoriach: do lat 6 (3 osoby), 7-11 lat (14 osób), 12-15 lat (13 osób), 16 lat i więcej (5 osób). duety natomiast zmierzą się w trzech kategoriach: 7-11 lat (3 duety), 12-15 lat (2 duety), 16 lat i więcej (4 duety). Tuż przed naborem tancerze będą mogli wypróbować parkiet (16.00), eliminacje właściwe rozpoczną się pół godziny później. Zainteresowanie turniejem, jak zawsze jest spore o czym świadczą napływające zgłoszenia. Liczba osób, która zakwalifikuje się do finału będzie uzależniona od poziomu, jaki zaprezentują uczestnicy przesłuchania. Finał XX Turnieju Tańca odbędzie się 5 lutego o 16.30 w MDK-u przy ul. Słowackiego 17.
XX Turniej Tańca już w poniedziałek
Młodzieżowy Dom Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu zaprasza na XX Turniej Tańca – Taneczne Ferie 2013. W poniedziałkowych eliminacjach weźmie udział 55 osób w różnym wieku.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:
Rusza wakacyjna Strefa Komfortu w Elektrowni
Otwarty teatr perkusyjny - bezpłatne warsztaty dla tych, którzy chcą rozładować stres
Zmiany personalne w diecezji radomskiej. Sprawdź decyzje biskupa Marka Solarczyka
Otwarcie wystawy „Polski protest 1976” w Radomiu i to w przeddzień uroczystych obchodów
Leśnicy upamiętnili 50. rocznicę Radomskiego Czerwca ’76! Historyczne zdjęcia na budynku