Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Współpraca Ośrodka Reprezentacyjnego WOT z "Mazowszem"

dm 2024-01-17 14:42:00

W miniony weekend odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego mającego na celu rozpoczęcie prac zmierzających do wypracowania porozumienia, co do stałych form współpracy w zakresie realizacji wspólnych przedsięwzięć pomiędzy Ośrodkiem Reprezentacyjnym Wojsk Obrony Terytorialnej, a Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie. List podpisali Komendant Ośrodka Reprezentacyjnego WOT - płk Łukasz Baranowski oraz Dyrektor PZPiT „Mazowsze”- Jacek Boniecki.

Jak powiedział płk Łukasz Baranowski, „to ważna chwila w działalności niedawno utworzonego Ośrodka Reprezentacyjnego Wojsk Obrony Terytorialnej w Radomiu. Podpisanie listu intencyjnego oraz dalsza współpraca jest odpowiedzią na potrzebę wspólnego działania na rzecz kultywowania oraz rozwoju polskich tradycji i kultury w społeczeństwie, realizowania zadań związanych z organizowanymi uroczystościami o charakterze patriotycznym i patriotyczno- religijnym, promowania służby wojskowej, a także kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych oraz promocji Sił Zbrojnych”.

Wydarzenie było połączone z warsztatami muzycznymi dla żołnierzy- muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Obrony Terytorialnej, działającej w ramach Ośrodka Reprezentacyjnego WOT, które poprowadził Dyrektor PZPiT „Mazowsze” Jacek Boniecki.

„Orkiestra Reprezentacyjna WOT ciągle się rozwija, dlatego bardzo cieszymy się z faktu, że nasi muzycy mogą czerpać wiedzę od artystów Zespołu „Mazowsze” i poznawać nowe obszary muzyczne, a w przyszłości mamy nadzieję na dalszą współpracę i wzajemną wymianę doświadczeń”- powiedział Dowódca- Kapelmistrz OR WOT st. chor. szt. Tomasz Chwaliński.

Wydarzenie podsumował również Jacek Boniecki: „dzisiejsze wydarzenie to to dla Zespołu „Mazowsze” nowy kierunek działania. Mamy nadzieję na owocną współpracę i ciekawe projekty w przyszłości. Mamy wspólny cel w postaci rozwoju i otwarcia na nowe możliwości, dlatego jestem bardzo zadowolony z rozpoczętej współpracy”.

Dzięki rozpoczęciu współpracy Orkiestry Reprezentacyjnej WOT i Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Karolinie, w przyszłości planowane są wspólne koncerty i wydarzenia artystyczne. Pierwszy wspólny występ odbędzie się już w dniu 1 lutego br. podczas uroczystej zbiórki inauguracyjnej Ośrodka Reprezentacyjnego WOT.

Ośrodek Reprezentacyjny WOT serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Orkiestry Reprezentacyjnej WOT oraz Kompanii Reprezentacyjnej WOT do kontaktu pod nr telefonu: 792 390 732.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych