Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Witold Tomasz Kowalski. Do zobaczenia w Elektrowni

dm 2024-03-26 13:26:01

Wystawa Witold Kowalski. Do zobaczenia, udostępniona będzie od 28 marca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu. Finisaż połączony ze spotkaniem poświęconym osobie artysty odbędzie się natomiast 7 kwietnia o godz. 12:00.

Witold Tomasz Kowalski. Do zobaczenia.

5 stycznia 2024 roku odszedł jeden z najważniejszych artystów związanych z regionem radomskim, artysta malarz Witold Tomasz Kowalski. Urodził się 28 maja 1944 w Radomiu, studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1963-1969). W 1969 otrzymał dyplom z wyróżnieniem, był uczniem Artura Nachta-Samborskiego. Po studiach wrócił do Radomia, tutaj żył i tworzył. Był laureatem licznych nagród i wyróżnień, uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych, autorem wielu wystaw indywidualnych. Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych w Radomiu, Białej Podlaskiej, Sandomierzu, Włocławku, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą: w Austrii, Australii, Niemczech, Holandii, Norwegii, Szwecji i w USA.

Witold Tomasz Kowalski, Witek, był przyjacielem Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Z naszym udziałem zrealizował najważniejsze wystawy i dokumentujące je wydawnictwa. Uczestniczył w wernisażach i innych wydarzeniach Elektrowni, z zainteresowaniem śledził rozwój placówki.

Żegnamy się z Witoldem symbolicznym pokazem Jego obrazów, zestawem podsumowującym jego ulubiony motyw dzikiego bluszczu  i obrazami otwierającymi nowe cykle, niestety pozbawione szansy dalszej kontynuacji.

Wystawa udostępniona zostanie w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych