Sobota 13 lipca
Irwina, Margarety, Sary
RADOM aktualna pogoda

Wieczór z Gwiazdą. Marcin Daniec w Elektrowni

dm 2023-09-10 18:06:00

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" w Radomiu zaprasza na spotkanie z Marcinem Dańcem, które odbędzie się w ramach cyklu „Wieczór z Gwiazdą”.

Marcin Daniec (ur. 1957) – polski satyryk, artysta kabaretowy, komik i stand-uper. W 1984 r. wraz z Krzysztofem Januszem założył kabaret „Takich Dwóch”. Od 1986 r. pracował w Krakowie w Akademickim Centrum Kultury „Alma-Art”, a następnie współpracował z kabaretami „Wały Jagiellońskie” i „Pod Egidą”. Od 1994 r. występuje samodzielnie. Najbardziej znane są jego cztery estradowe wcielenia: Pan Ignacy / Profesor Ignacy (sympatyczny, zagubiony szary obywatel z własną filozofią życiową), Waldemar K. (rokujący nadzieję na resocjalizację cwaniaczek), Marcinek (duże dziecko) i Góral (gazda punktujący rzeczywistość z charakterystyczną swadą i z lekką nutą refleksji).

Dużą popularność zapewniły mu występy kabaretowe emitowane w TVP2. W 1993 i 2003 r. odebrał nagrody prezydenta Opola na 30. i 40. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od marca do maja 2010 r. współprowadził program „Hit Dekady” na TVP2. W kwietniu i maju 2012 r. prowadził program „ Daniec z gwiazdami, czyli Euro Show ” na TVP1. Spotkanie poprowadzi Włodzimierz Izban – tenor, reżyser, założyciel i pierwszy dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego w Warszawie.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Radomiu.

Bilety: 20 zł normalny, 10 zł ulgowy (emeryci / renciści) Liczba miejsc jest ograniczona.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

Wieczór z Gwiazdą
Spotkanie z Marcinem Dańcem
17.09.2023, godz. 18.00

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych