Środa 19 czerwca
Gerwazego, Protazego, Borzysława
RADOM aktualna pogoda

Uliczka tradycji. Recepta na średniowieczność

dm, UM Radom 2023-09-11 17:37:00

Zielarka, alchemik, uzdrowiciel, rzemieślnicy – to postaci, które można było spotkać podczas tradycyjnej Uliczki Tradycji. Tym razem Resursa Obywatelska zaproponowała swoim gościom podróż w czasie aż do epoki średniowiecza. Przewodnie hasło dorocznego festynu brzmiało „Recepta na średniowieczność”.

autor: UM Radom

Tegoroczna Uliczka Tradycji odkryła przed uczestnikami epokę przełomowych odkryć. Nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Była na przykład niepowtarzalna okazja, by posłuchać brzmienia replik instrumentów z epoki późnego średniowiecza. Wystąpił Zespół Muzyki Dawnej „Vocantus” oraz grupa bębniarzy reprezentująca Studium Instrumentów Etnicznych i Otwarty Teatr Perkusyjny z Piotrem „Stiffem” Stefańskim na czele. Gwiazdą niedzielnego wieczoru była natomiast Kapela ze Wsi Warszawa,

Organizatorzy festynu przygotowali również atrakcje dla rodzin z dziećmi. Park za sceną główną oraz dziedziniec Resursy stały się strefą familijną z licznymi grami, zabawami i animacjami, w tym – turniejem rodzinnym z ciekawymi, średniowiecznymi konkurencjami. Można było zbudować model własnego feudalnego miasta oraz makietę zamku, czy spróbować swych sił w strzelaniu z łuku do tarczy.

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych