Piątek 21 czerwca
Alicji, Alojzego, Rudolfa
RADOM aktualna pogoda

Teatr Powszechny z ministerialnym dofinansowaniem

dm 2022-03-19 11:19:00

W ramach ogłoszonych na rok 2022 programów operacyjnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Teatrowi Powszechnemu im. Jana Kochanowskiego w Radomiu dofinansowanie na następujące projekty: „XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski” i „Legendy Ziemi Radomskiej w ultrafiolecie”.

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu poinformował, że w w ramach ogłoszonych na rok 2022 programów operacyjnych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało teatrowi dofinansowanie na następujące projekty:

* W ramach program „TEATR” zadanie „XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski” zostało bardzo wysoko ocenione przez komisję i znalazło się na 6 miejscu zdobywając 88 punktów. Kwota dofinansowania to 200 000zł. Dzięki zdobytym środkom już jesienią obchodzić będziemy piętnastą edycję radomskich teatralnych spotkań z Gombrowiczem. W tym roku festiwal zapowiada się bardzo narodowo. Spodziewamy się teatrów z Japonii, USA, Macedonii, Litwy, Czech. Tegoroczna edycja będzie również bardzo bogata w imprezy i spotkania towarzyszące festiwalowi, takie jak Czytania Gombrowicza, pokazy rejestracji gombrowiczowskich spektakli zrealizowanych przez Teatr TV, wystawę plakatów oraz studio festiwalowe. XV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w dniach 8 – 15 października 2022;

* W ramach programu „WYDARZENIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY” zadanie „Legendy Ziemi Radomskiej w ultrafiolecie” zdobyło dofinansowanie w kwocie 45 000zł. Dzięki zdobytym środkom zorganizujemy lekcje teatralne dla najmłodszych widzów, które będą się składać z teatralnej prezentacji legendy oraz potkania z ciekawą osobowością z regionu, którego dotyczy legenda.

Łączna wartość grantów to 245 000 zł.

Komentarze naszych czytelników

  • Radomianin.

    2022-03-17 10:17:45

    Nie budować żadnego złomowiska za setki milionów na Struga.Rozbudować stadion na Narutowicza.Radomia nie stać,na takie złodziejstwo.Gdzie jest rząd.

  • rajKOwski dla RADOMIA.

    2022-03-17 20:40:34

    YOUTUBE:PO/PSL DLA RADOMIA.

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych