Święto plonów rozpocznie się o godzinie 12:40 od spotkania delegacji z wieńcami przy kościele pw. św. Mikołaja w Wysokiej. Następnie o 13:00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta dziękczynna z udziałem Miejskiej Orkiestry Dętej z Szydłowca.
Po nabożeństwie uczestnicy przeniosą się do Korzyc. Tam o 14:15 uformowany zostanie korowód dożynkowy, a chwilę później – o 14:30 – nastąpi oficjalne powitanie gości. W programie znalazły się także tradycyjne elementy uroczystości: obrzęd dzielenia chlebem, prezentacja wieńców dożynkowych oraz wręczenie nagród dla rolników.
Nie zabraknie również występów lokalnych zespołów ludowych, które rozpoczną się o 16:30. Na scenie zaprezentują się m.in.: Retro Grupa wokalno-aktorska, Zdziechowianki, Wesołe Dziadki, Kumosie z Sadku, Sąsiadeczki z Chustek oraz Zespół rodzinny z Korzyc.
Wieczorem publiczność czeka muzyczna uczta. Gwiazdami tegorocznych dożynek będą:
- Aurelia – wokalistka i kompozytorka, autorka poruszających utworów takich jak „Usłysz mnie” czy „Bieguny”,
- JMS Band – zespół, który dostarczy pozytywnej energii w rytmach reggae,
- Mateusz Mijal – popularny wokalista znany z takich przebojów jak „Niech się ludzie śmieją” czy „Kocham tylko Ciebie”.
- Na zakończenie imprezy uczestnicy będą bawić się przy muzyce DJ Artura Bąka.
Dodatkowe atrakcje obejmują Piknik Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Senioriadę Pod Chorągwią oraz bogatą ofertę stoisk lokalnych wystawców, którzy zaprezentują tradycyjne potrawy regionalne.
Szydłowieckie Wieńcowanie 2025 w Korzycach to doskonała okazja, by wspólnie świętować, pielęgnować tradycje i spędzić czas w atmosferze radości oraz wspólnoty.
Program imprezy na plakacie poniżej.