Środa 17 kwietnia
Roberta, Rudolfa, Stefana
RADOM aktualna pogoda

Spotkania z literaturą. Rozmowa z Jakubem Żulczykiem

dm, MOK "Amfiteatr" 2024-02-19 16:17:00

Jakub Żulczyk będzie gościem rozmowy literackiej w Amfiteatrze. Spotkanie będzie dotyczyło najnowszej książki autora pt. „Dawno temu w Warszawie”. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach.

Jakub Żulczyk, urodzony w 1983 r. w Nidzicy, mieszka w Warszawie. Jest absolwentem dziennikarstwa i amerykanistyki na UJ w Krakowie. Zadebiutował w 2006 r. powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, wznowioną przez wyd. Świat Książki w 2017 r. Pisał dla „Lampy”, „Exclusiv”, „Playboy”, „Machina” oraz był felietonistą w „Dzienniku-Kultura”. Jego druga powieść, „Radio Armageddon” z 2008 r., przyniosła mu popularność i nominację do Paszportów „Polityki”. Kolejne dzieła to m.in. „Instytut”, „Zmorojewo”, scenariusze seriali „BrzydUla”, „Belfer”, „Warszawianka”. Powieść „Ślepnąc od świateł” zaowocowała serial TV HBO i nominacją do Paszportów „Polityki”. Autor wydał także „Wzgórze psów” i „Czarne słońce”, oraz prowadzi podcast „Co ćpać po odwyku”. W 2023 r. ukazała się jego nowa powieść „Dawno temu w Warszawie” i serial Netflix „Informacja zwrotna”.

Podczas spotkania będzie można kupić książki Autora dzięki współpracy z Księgarnią Sonet.

Spotkanie realizowane w ramach „Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać”, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia.

ul. Parkowa 1

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych