Wtorek 23 lipca
Bogny, Sławosza, Żelisława
RADOM aktualna pogoda

Spektakl ''Kartoteka'' w Resursie

dm 2021-12-14 15:59:00

Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska" zaprasza 16 grudnia (czwartek) o godz. 11:30 oraz 13:30 na spektakl pt. "Kartoteka", na podstawie dramatu Tadeusza Różewicza.

"Czy "Kartoteka" jest aktualna? W Roku Różewicza patrzymy na słynny utwór na nowo. Nasz Bohater nie przeżył wojny. Ma za sobą doświadczenie PRL-u, stanu wojennego, transformacji i COVID-u. Czy w roku 1960, czy w 2021, podobnie rozlicza się ze swoją przeszłością.

Jest niedziela rano, leży w łóżku i patrzy w sufit, ma mnóstwo wolnego czasu. Odwiedzają go postacie z przeszłości: Matka, Ojciec, Żona, Sekretarka, Kochanki, Wujek. Przez jego pokój maszerują tłumy zadając pytania, na które Bohater próbuje odpowiedzieć. Co doprowadziło go do wypalenia, pustki i bezwładu? Przekonajcie się Państwo sami.

Na scenie zobaczymy cały, 15-osobowy zespół Teatru Resursa, który od 10 lat występuje w Radomiu oraz gościnnie w całej Polsce.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie Resursy. Rezerwacje dla grup pod numerem telefonu 48 362 85 90.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych